Logo

31. 8. 2012 v 18:08

Byla to technologická párty (JK)

Vydal/a: Campus Party Europe 2012 Berlin

Na Campus Party Berlin 2012 budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Byla to moje první takto velká akce, které jsem se zúčastnil. A doufám, že ne i poslední. Rád bych se na ni znovu v budoucnu někdy podíval. Kdy a kam to nevím, protože má měnit město i kontinent konání.

#CZcampuseros team

Jooo, to byla perfektní sestava. Už podle jmen bylo dopředu jasné, že to bude zábava a přijemně strávený čas. A taky že ano 🙂

Největší zásluhu na tom měly geekgirls @LittlePiggo a @MeloneGirl. Holky se zájmem o techniku a hry. Také hodně času trávily v herní aréně na Xboxech a s chutí se také vrhly na nové Galaxy Note 10.1 tablety a vyzkoušely si je.

Kolegou pak byl @StefanSabo. Live Twitter spammer, který se na tomto světě vyskytl, jak s oblibou o sobě říká. Na akci byl menším organizátorem všeho možného. Díky svým návštěvám Berlína před akcí měl kontakty u organizátorů, takže během akce dokázal zajistit zajímavé věci, třeba focení holek s osobnostmi, co dojely na akci přednášet.

Díky Štefanovi jsem o akci dostal víc informací, než bylo jen v článcích na internetu. Jako snad většina české výpravy, kterou zburcoval tweetováním, že to bude stát za to. A měl pravdu chlapec 😉

Ještě k teamu patřil @Jenda21, který nám podával informace ze stanového městečka.

Ale i spousta dalších #CZcampuseros bylofajn. Někteří s námi podnikali #BerNightTrip. S některými jsem se potkal jen na letišti. Na letišti slyšel češtinu člověk skoro na každém rohu. Z Česka na akci přijelo cca 300 campuseros.

V této společnosti zajímavých a skvělých lidí uběhlo 6 dní tak rychle, že jsme se na konci ani nechtěli loučit a rozcházet do svých domovů.

Team #CZcampuseros

#CPeurope

Odjížděl jsem s očekáváním, co to vlastně bude a jak to bude probíhat. Informace byly, že bude 10 stages, 1,1 km dlouhá aréna, až 10 000 campuseros ze 78 zemí světa, 4 dny plných přednášek, workshopů a dalšího programu. Takže slušně nabitý program.

A opravdu tomu tak bylo. Díky tomu, že jsem tweetoval za @CZcampuseros, tak jsem běhal po celé aréně od rána do večera s mobilem a kamerou. Takže by se dalo říct, že jsem viděl snad všechno zajímavé, co se kde událo. Z přednášek jsem sice navštívil 2 až 3 celé, ale to nevadí, protože na další se mohu podívat teď v klidu z domova, protože se vše online streamovalo a nahrávalo.

Materiálu mám z akce několik desítek fotek a cca 2 hodiny videozáznamu, od úryvků z přednášek, přes ukázky vystavených robotů až po běžné dění v aréně. Videosestřihy se postup času objeví zde na blogu.

Protože jsem na žádné podobně velké akci nebyl, brněnské Invexy, později Digitexy, se s tímto nedají vůbec srovnávat, tak nemohu nějak zvláštně porovnávat organizaci takové akce. Ale přišla mi na přijatelné úrovni a v rámci možností. Jelikož to organizovali Španělé, tak občas to byla maňana. Jediný větší zmatek nastal při našem příjezdu sedmi autobusů, kdy k nám přimíchali několik cizinců a něměli pro všechny naše účastníky vyřízené identifikační karty, takže několik lidí strávilo až 4 hodiny u check-inu na odbavení a bezpečnostní kontrolu. Ta byla na akci pořádná, to kontrolovali batohy při příchodu i odchodu během akce.

Celkově shrnuto převládá nadšení a pozitivní reakce na akci 🙂

#Berlin

Další pro mě důležitá kapitola akce. To město mám moc rád. Takže hrálo velkou roli v tom, že pojedu na akci. Sice jsem původně myslel, že se do města dostanu trochu víc, než během večerů a na větší trip až poslední noc, ale i takhle jsem ho rád viděl. Protože i v noci Berlín žije a je co podnikat. Třeba okružní jízdu S-bahnem po Ringu. 27 stanic během hodiny jízdy. K jídlu kebab nebo nudle. Tak dobře udělané u nás snad ani neseženete. Určitě někdy při návštěvě města vyzkoušejte.

Tak na podruhé se článek už povedl. Minule jsem si ho v polospánku o půlnoci při vypínání notebooku smazal z prohlížeče. A taky po dlouhém mordování s fotkami, nějak mi je systém nechtěl zpracovávat a trvalo to hodiny.

 

 A co Vy? Jaké jsou dojmy z Campus Party 2012 Berlín? Podělte se s ostatními na tomto blogu, návod najdete zde 🙂