Logo

30. 3. 2013 v 16:03

Z e-mailu: Campus party – akce i pro cifršpióny

Vydal/a: Campus Party Europe 2012 Berlin
Campus Party Europe 2013 Londýn

Campus party, co to je? To byla první myšlenka, která mě napadla, když jsem četl článek na nějakém zpravodajském IT webu někdy v červnu loňského roku. Vůbec jsem netušil, že už tuto akci Telefónica pořádá několik let. Hmm, zajímavé… spousta lidí, kteří se zajímají o moderní technologie, na jednom místě, předávají si zkušenosti, zážitky… tak nějak to bylo popsáno na webu. A skutečnost? Ještě mnohem, mnohem lepší… Původní myšlenky, co bych tam jako dělal já, kterého IT bavilo a baví od základní školy, ale poté ho život zavál do oblasti financí a účetnictví, odpluly někam do mlhavých dálek, když jsem se zúčastnil Berlína.

 

Velká spousta lidí, kteří jsou zapálení do všech možných technických i měkčích oborů. Od biotechnologií přes robotiku až k sociálním médiím. Přednášky, workshopy, soutěže,… Přehlídka všech možných i nemožných PC case, roboti hrající fotbal nebo na bubny, chlazení počítačů tekutým dusíkem, turnaj ve StarCraftu, Paul Coelho, Sir Tim Berners Lee, večerní mezinárodní fotbalový zápas na ploše letiště s opravdovým míčem… To jsou jen mé letmé útržky vzpomínek.

Jelikož pořadatelé jsou Španělé, takže lehká siesta, fiesta a maňána je na denním pořádku, vše i tak nakonec proběhlo, sice v delším časovém intervalu, ale v pohodě. Kdyby měl někdo pochyby, zda se zúčastnit této akce, letos v Londýně, zapomeňte na ně a jeďte tam, poznáte hromadu prima lidí, uvidíte spoustu zajímavých věcí a užijete si to, i kdybyste byli cifršpióni jako já.

 

Jiří Švarc – @svarcik01

Text tohoto příspěvku je uveřejněný na základě výzvy a to bez jakékoliv obsahové, či gramatické úpravy. Obsah tohoto příspěvku nemusí vyjadřovat názorové postoje členů občanského sdružení CZcampuseros a odpovídá za něj výlučně autor, kterého identita může představovat mj. obecně používanou přezdívku na sociálních sítích a nebyla ze strany CZcampuseros nijak ověřována, mimo kontroly existence e-mail adresy, ze které byl příspěvek odeslán.