Logo

12. 6. 2014 v 16:06

Campus Party Europe 2014 se odkrývá…

Vydal/a: Campus Party
Campus Party Europe 2014
CPES16 Španělsko

Nejenom my v týmu CZcampuseros jsme už pomalu nedoufali v možnost, že letos bude Campus Party také v Evropě. Naděje však umírá poslední a včera vstala z mrtvých…  Potkáme se v Madridu?

Původní plány na CPeurope na gondolách v Benátkách zkrachovaly, a to i přes to, že italská vláda má jednu ze svých priorit právě podporu IT a všeho, co se točí kolem. Konání prestižní akce pro 10k+ účastníků by do tohoto plánu zapadlo, letos ovšem bohužel ne.

Paco Ragageles se nevzdá jen tak lehce a do poslední chvíle vyjednával, aby se noční můra v podobě toho, že v Evropě po 17 letech historie žádná Campus Party nebude, nestala skutečností. A zdá se, že se mu to podařilo.

Včerejší setkání na radnici v Madridu přineslo ovoce a dnes, pouhých 74 dnů před možným termínem (který je nutné ještě potvrdit), se zdá být první část běhu za námi a můžeme směle prohlásit:

Campus Party Europe 2014 (#CPEU4 #Cpeuropa4 #CPEurope) se uskuteční v hlavním městě Španělska, v 3 milionovém Madridu, pravděpodobně v termínu 25. až 31. srpna 2014
(tedy poslední týden v srpnu, byť v záloze stále zůstává také možnost první týden v září)

a to společně se

16. vydáním Campus Party Espana (#CPES16).

paco-tweet-cpeu4cpes16-datum

Evropské vydání se tak vrací na svůj počátek, zpět do Španělska a velkou radost udělá i domácím, protože je to jakási svatba z rozumu.  V situaci ne právě příznivých podmínek v samotném Španělsku je to způsob, jak vzdát hold těm, kdo před lety v malém počtu započali ságu Campus Party. Ta dnes čítá už 43 provedených vydání a stále se rozšiřující dosah nejenom co do míst konání, či více než 320 tisíc Campuseros, ale především vrátit se po roční pauze i k domácímu vydání, jehož zrušení loni přineslo nemálo emocí.

Bude to nejkratší kampaň v historii Campus Party a teprve v nejbližších dnech budou jasné podmínky a vše, co je potřebné.

Pro nás v CZcampuseros i sesterské SKcampuseros to bude první rok bez opory v domácích pobočkách Telefónica CZ a SK po jejich prodeji. Bohužel v tento moment není možné nijak předvídat, co se za těch pár týdnů podaří získat pro nás, a co ne.
Dovolím si ovšem jednu malou spekulaci: v situaci, kdy k přípravě zůstává cca 11 týdnů lze očekávat, že Telefónica i Futura Networks budou mít zájem, aby třetí největší skupina účastníků z posledních dvou evropských vydání nechyběla ani letos.

Stay tuned!