Logo

24. 3. 2016 v 12:03

Campus Party v Evropě – 2016

Vydal/a: Campus Party
Campus Party Europe 2016 Utrecht

Dlouho nebylo vůbec jasné, zdali a kdy se v Evropě dočkáme další Campus Party, lokální, či pro nás zajímavější, Campus Party Europe s pořadovým číslem 4 (konečně).

Něco málo přes 60 dnů nás dělí od prvni z edic roku 2016 v Evropě.

Záměrně ponecháme v názvu tohoto článku spojení „v Evropě“, neboť nemůžeme zcela bez výhrad převzít oficiální název akce, který zní:

Campus Party Europe in Netherland,

zejména v situaci, kdy evropský přesah, až na využití názvu a hashtagů na socialních sítích, témeř úplně chybí.

Už delší dobu známe termín 25. až 29. května 2016 a také místo konání, kterým bude velkorysý prostor výstaviště Jaarbeurs v Utrechtu, kam se pohodlně člověk dopraví vlakem, autobusem, nebo v Nizozemí tolik oblíbenou lodí po kanálu z Amsterdamu doslova do několika málo (desítek) minut.

Cca měsíc známe zakladní sestavu řečníků, která naše #CZcampuseros a #SKcampuseros zaskočila docela nepřipravené. Člověk musí být tak trochu znalec TECH scény v Nizozemí, aby jej tento lineup nalákal utratit €165 (resp. €124 v early-bird nabídce) pouze kvůli programu na jednotlivých pódiích.

Máme potvrzeno, že obavy o jazykovou přístupnost nejsou na místě a program je ještě stále ve vývoji tak, aby byl atraktivnější i pro zahraniční účastníky.

Takto vypadá tvrdá realita akce, která poprvé poběží bez štedrých subvencí bývalého hlavního sponzora. Bratru hezkých €165/€124 (a ještě navíc €1 poplatek za booking) za vstup a ubytování v sólo stanu. Bez dopravy.

Pokud už už máte prsty na kombinaci kláves CTRL+F4, oplatí se ještě chvíli vydržet a nezavírat okno prohlížeče. 🙂

Campus Party je víc než jen vystoupení řečníků. Workshopy, hackatony (vzpomenete si na uspěch v Londýně?) a mnoho dalšího.

Letos poprvé dostanou šílenci s létajícími stroji možnost roztřískat je pod dohledem stovky dalších Campuseros na „Drone Race„.

Možná je každému jasné, že letos do Utrechtu nepůjdou stovky Campuseros z ČR a SR. Takové zázraky neumíme. V týmu CZcampuseros ovšem situaci nevzdáváme a pokusíme se najít cestu k odvozu několika desítek našich veteránů a nějaké nové krve k tomu. Zdali se nám to podaří, ukáží nejbližší dny. Vyplatí se tedy sledovat naše sociální sítě (FB/TW) a také tento blog.

Už teď víme, že za jistých okolností umíme vyjednat bezplatné vstupy. Bez jasné představy jak nás tam rozumně (rozuměj co nejlevněji, případně zdarma) odvézt, nemá ale smysl si říkat o vstupenky. V Nizozemí je vcelku populární autostop a téměř všichni se tam rodí oblečeni v cyklistickém, ale přece jen, posadit si zadek do autobusu naláká jistě víc lidí.

Nebo si někdo troufá vytvořit cyklo tým a dát si cca 950 km ekologicky?

V úvodu jsme zmínili i další akci v Evropě, která by se měla uskutečnit 19. – 24. července 2016 v italském Bergamu.

Půjde již o několikatý pokus přivézt Campus Party také do Itálie. Prozatím chybí jakékoliv konkrétnější informace, snad kromě toho, že půjde o lokální IT edici, která by v případě úspěchu mohla přivézt příští rok do Lombardie také edici Evropskou. Eventuální místo konání z leteckého pohledu potěší zejména fanoušky Star Wars 🙂