Logo

18. 8. 2012 v 8:08

Cestování po Berlíně

Vydal/a: Campus Party Europe 2012 Berlin

Kdo mne zná, ví, že jsem blázen do vlaků, resp. čehokoliv, co má koleje a jezdí to, proto nikoho nepřekvapí, že i v Berlíně, pokud se potřebuji přesunout z místa na místo, volím, v souladu s celkovou koncepcí dopravní obslužnosti města, především linky U-Bahn, S-Bahn a tramvaje.  Jen velmi málo by mne někdo potkal v autobuse, to samozřejmě, leda tehdy, kdy už zmíněná kolejová doprava není k dispozici a pěší přesun na finální místo není možný nebo v nočních linkách.

 

Většina z nás určitě #CPeurope bude chtít využít i na prohlídku města, menší či větší výlety za památkami, nočním životem a městem či s úmyslem získat „city Badge“ na #4SQ.

První pohled na mapu dopravy v Berlíně mnohé lidi vyděsí, systém, který v ní je schovaný, je ale tak jednoduchý, že se tomu prvnímu pocitu budete leda tak smát.

Mapa dopravy v Berlíně

Páteř celého dopravního systému v Berlíně tvoří kombinace U-Bahn (metro), S-Bahn a RE (vlaky), na které pak navazují metrotramvaje, tramvaje (v podstatě pouze v části východního Berlína) a metrobusy. Součástí systému je i doprava lodí.

Denní provoz začíná obvykle v cca 5:30 hod. a končí v 0:30 hod., linky do svých koncových bodů dojíždějí až do 01:30 hod, ale ani následně nezůstanete bez možnosti přepravit se. Noční linky  celkem úspěšně kopírují hlavní trasy S/U-Bahn, jen se Vám může stát, tak jako mne, že cesta na hotel přes den trvá 6-9 minut, v noci pak 30-40 minut, protože se přestupuje „na kraji světa“. O víkendu je denní provoz v běžném rozsahu až po 7:00 hod., ale tak, jako tak, přes týden, už od 04:30 hod. nabíhá většina denních linek, o víkendu tedy až po 5:30 hod.

Poté, co v roce 2009 zkolaboval systém dopravy S-Bahn, když na mnoha tratích byl z bezpečnostních důvodů zakázán provoz, či stejný osud potkal některé soupravy, síť kolejové dopravy postupně ztrácí monopol, pokud jde o provozovatele. Ale i tak nečekejte žádné zázraky, do některých souprav se budete bát nastoupit, jsou většinou staršího data, ale svoji úlohu obvykle plní, přepraví Vás bezproblémově z bodu A, do bodu B a o to přeci jde…

Doklady z MHD Berlin

Ceny jízdného:

Berlín a okolí je rozdělený do 3 základních zón, označených A,B,C, ale ve většině případů si kdokoli z #CZcampuseros vystačí s jízdenkou pro zóny A (ohraničená tzv. „Ring“) a B, ostatně, i v jízdenkových automatech najdete kombinace: AB, BC, a následně ABC.

Základem tarifu je „Single ticket“, jízdenka, která platí 120 minut od označení a plná cena stojí 2,40€ (AB) / 2,80€ (BC) a 3,10€ (ABC).

 

Nejzajímavější jízdenkou pro #CZcampuseros ovšem bude „TagesKarte“ ( One-Day ticket) za 6,50€ (AB), resp. 7€ (ABC).

Pozor! „TagesKarte“ není klasická 24 hodinová jízdenka, jak jsme tomu navyklí většinou my v ČR, jedná se skutečně o „denní“ jízdenku, která platí od označení do 3:00 hod ráno následujícího dne. Pokud jí tedy označíte 23:55, prohloupíte, protože Vám tak bude platit jenom 3 hodiny a 5 minut a to se vyplatí J. Naopak, když si jí označíte 0:05, získáte tak bezmála 27 hodin platnosti. Jen pozor, označovací strojky ne vždy jsou zcela synchronní, raději bych si těch pár minut počkal, než chtěl označovat 0:00 nebo 0:01 a pak brečel.

 

Pro ty, kdo výhru od O2 / Telefonica Czech Republic a.s. v rámci #I4DA pojali spíše jako výlet a program na letišti je pro ně druhořadý a naopak chtějí prozkoumat město, budou zajímavé i další časové jízdenky. 7 denní pro zóny AB stojí 28€, pro zóny ABC 34,60€, zde již platí do půlnoci sedmého dne od označení ve validátoru.

Existují pak tzv. „Berlin CityTourCard“ pouze pro zóny AB, v cenách 16,90€ (48h), 22,90€ (72h) a 29,90€ (5 dní) a „Berlin WelcomeCard“ v cenách pro zónu AB o 1€ dražší než „City Card“. Za zóny ABC si připlatíte další 2€ (48/72h), resp. 5€ v případě jízdenky na 5 dní navíc. Jedná se o turistické jízdenky, které kombinují jízdné v hromadné dopravě se slevami do muzeí, galérii ale i v restauracích atp.

Existuje i tzv. „Small Group Ticket“ kdy se jedná o „Tageskarte“, tedy denní jízdenku (opět platí do 3:00 hod následujícího dne) pro skupinu maximálně 5 osob. Cena je výhodná, 15,50€ (AB), 16€ (ABC), nevýhodou je, že se musíte podřídit skupině, ale získáte za to více než 50% slevu, oproti samostatným denním jízdenkám.

 

Pokud vyvstane potřeba zajet si do zóny C, existuje možnost k jízdenkám, které mají zónovou platnost AB, dokoupit si také jednorázovou jízdenku.

 

Pokuty za jízdu načerno jsou vysoké, a i když jsem snad ještě nepotkal revizory, nedoporučuji to riskovat. Proč si kazit příjemných 5 dní v cizině takovou blbostí, jako že přijdete o 40€, které můžete použít účelněji. Tak jako i u nás, když je někde velká akce, revizoři vědí, že mají jistý kšeft.

U-bahn Berlin

Naší domovskou stanicí bude „Platz der Luftrbrücke“ která se nachází doslova pár metrů od hlavního vstupu na letiště Tempelhof a je součástí linky U6 sítě U-Bahn.

Berlin Tempelhof

Alternativně to bude stanice „S/U Tempelhof“, ve které zastavují vlaky S-Bahn a nachází se právě na „Ring“, potkáte zde především vlaky S41 a S42, které jezdí „proti sobě“, po/proti směru hodinových ručiček, hezky dokola a kterými se dostanete na přestup prakticky kamkoli. Jízda na Ringu v celé jeho délce trvá cca 60 minut. Je zde také přestup na linku U6, která vede kolem letiště Tempelhof.

Na Ring-u se nachází 3 nejdůležitější přestupní body:

  • WestKreuz
  • SüdKreuz
  • OstKreuz

Západní, jižní a východní kříž, severní chybí, i když nekteří za něj považují stanici Gesundbrunnen, jiní pro změnu pak HauptBahnhof, který ale neleží na Ringu, ale na spojnici WestKreuz-OstKreuz, kde mj. také nalezneme Alexander Platz, či Zoologischer Garten, nebo pro „pařany“ tolik oblíbenou Warschauer Str.

 

Na SüdKreuz zastavuje většina (pokud ne všechny) vlaků z/do Prahy, to je důležité také pro ty z nás, kteří zvolí individuální dopravu na akci vlakem, protože cesta do stanice „S/U Tempelhof“ představuje pouze jednu zastávku S-Bahn. Je tak zbytečné si zajíždět až na Berlin – HauptBahnhof, i když je to pouhých 8 minut jízdy vlakem navíc, vrátit se pak k letišti Tempelhof kombinací S/U Bahn představuje 20-30 minut dle zvolené trasy, což osobně považuji za zbytečnou ztrátu času.

Centrální autobusové nádraží (ZOB), kam zajíždí spoje Eurolines i Student Agency, je v pěší dostupnosti stanice Messe Nord / ICC, která je opět na „Ring“.

 

Pro nás taky zajímavou stanicí bude „Stadtmitte“ nebo „Friedrichstraße“ přímo na U6, které mohou být pro mnohé bránou do centra města. Jen pozor, že do 21.08.2012 (včetně) je zde výluka, kvůli pracím na trati, která z jízdy jinak pohodlnou linkou dělá docela velký opruz. Doufejme, že nebude dále prodloužena, přestupovat 2-3x na délce trasy 4-6 stanic, a ještě to ke všemu kombinovat s náhradní dopravou autobusem po povrchu, to není skutečně nic příjemného.

Osobně doporučuji, nebát se vzít si plánek „Berlin Liniennetz“, ve kterémkoliv informačním centru. Budete sice za turisty, ale to zrovna v Berlíně není žádná ostuda.

Offi

Druhou možností je aplikace do mobilu, zde se většinou nevyhnete potřebě datových přenosů (pozor na účtování v roamingu bez případných balíčků, může to být hodně nepříjemný). Např. pro Android existuje velmi dobrá Offi – Public Transport Buddy, použitelná nejenom v Berlíně, ale i ve Vídni, či jinde.

 A samozřejmě platí, že zeptat se můžete, většina mladých umí bez problémů anglicky. Ty starší vás občas překvapí pokusem o komunikaci v ruštině, i když tohle se pomalu vytrácí.

 

 Na závěr pak malé upozornění:

Cestování Berlin

Zapomeňte na to, že v automatech na jízdenky zaplatíte embossovanou kartou Visa, Mastercard. Platí obdobně to, co jsem už psal v článku o stravování. Akceptované jsou mince, bankovky (5, 10, 20€), EC (Electronic Cash) a GK (Geld Karte) platební karty a také karty Maestro, tak s tím počítejte.

 

Linky:

Web dopravního svazu BVG.de

Mobilní stránky s možností vyhledání spojení a „Real-Time“ informace z provozu.