Logo

22. 11. 2014 v 8:11

Co se děje ve světě Campus Party? VOL. 11/2014

Vydal/a: Campus Party
Telefónica

Dnešním dnem začneme novou sérii článků, ve kterých všem CZcampuseros (ale i SKcampuseros) přineseme pravidelné novinky ze světa Campus Party

… jeden by si pomyslel, že k tomu snad bude lepší newsletter, ale pro ten máme jiné plány a nechceme Vás zatěžovat víc, než je nutné. Články na blogu jsou navíc přístupné všem bez rozdílů.

Pomyslné ticho ohledně Campus Party Europe není zase tak jednoznačné. V zákulisí CP se velmi intenzivně pracuje na několika projektech souběžně, mezi nimiž je i evropské vydání, ale o tom někdy příště.

Aktuálně nejblíže je první CP v Salvadoru, které patří k těm menším vydáním. Začíná už za 5 dnů a ponese hashtag #CPSLV1.

V centrále Futura Networks se pracuje na dalších velmi důležitých projektech:

1) Proměna systému Campus Party

Do této problematiky patří mj. snaha v každé krajině najít silného lokálního partnera, který bude mít na starosti exekutivu samotné akce, ale také propagaci a práci s komunitou po celý rok.
Nemá to být styl frančíz. Nadále největším partnerem bude Telefónica a její brandy. Důležitou roli ponese také Futura. Ovšem snaha ještě více se přiblížit komunitě je chvályhodná. Zároveň se očekává efektivnější vynaložení prostředků. Každá jednotlivá Campus Party je velmi nákladný projekt.
V neposlední řadě to bude příští rok 18 let od první CP ve Španělsku, kde to celé začalo a je na místě se přizpůsobit nové době…

2) Komunitní portál Campuse.ro

Paco ohlásil uvedení nové podoby portálu 12.12.2014 a ze snímku obrazovky, který uveřejnil, se dá usoudit, že se máme na co těšit. Především tedy mnohem přehlednější vzhled, mobilní aplikace, ale také jistou obdobu odznaků za aktivity a další.
Gamifikace ve světě Campus Party? A proč ne? Ta úplně první byla především setkáním gamblerů 🙂

Campuse.ro

Kdo sleduje svět CP i prostřednictvím našich sociálních sítí, ví, že brazilské 8. vydání (#CPBR8) slaví úspěch ještě před samotným začátkem akce.
Kromě velmi zvučných jmen na akci, je také prakticky vyprodáno. Ano, Brazílie neváhá a nejenom veteráni (Campuseros, kteří už nějakou akci mají v minulosti za sebou a mají tak právo registrovat se přednostně) se chtějí zúčastnit. Akce se koná začátkem února 2015 v Sao Paulo a po mexické Campus Night se konala ta další před pár dny právě tam.

A co budoucnost CZcampuseros a SKcampuseros?

V týmu CZcampuseros řešíme další možnosti, ale bez oficiálního uvedení evropského vydání nemůžeme slibovat nic konkrétního. Snad jen to, že se pokusíme pro nás všechny získat co nejvíce možností. Bohužel, bez přímé podpory lokální pobočky Telefónica to budou počty mnohem menší, než v Berlíně nebo Londýně. Věříme ale, že se nám podaří vytvořit opět velmi silnou skupinu, která bude vidět minimálně tak, jako v předchozích dvou letech.

O tom ale snad už brzy…