Logo

27. 8. 2013 v 11:08

CZcampLIVE: Živě z Londýna…

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Letos děláme mnohé věci jinak, lépe, ale především pro Vás, CZcampuseros. Proto spouštíme náš nový twitter kanál @CZcampLIVE. Jak už název naznačuje, půjde o živý přenos z Londýna, jehož součástí můžete být i Vy.

 Proč vlastně samostatný kanál?

Především proto, abychom na hlavní twitter kanál @CZcampuseros vybírali skutečně to nejlepší z nejlepšího a nejpodstatnější z nejpodstatnějšího. Kdo nemá čas číst vše, dá jistě přednost sledování pouze tohoto proudu informací a může si být jist, že mu neunikne nic, co by mu uniknout nemělo.

Nový, „živý“ kanál bude tak trochu všehochuť, najdete zde nejenom informace z akce samotné, ale i z Londýna, ze života výpravy CZcampuseros, ale také prostor na interakci v rámci komunity. Před akcí samotnou zde najdete také téměř vše, co objeví část týmu, která bude v Londýně už od zítřejšího dne.

 

Navíc jeho obsah můžete tvořit i Vy!

Ne, nedáme Vám neomezený přístup k účtu, to bychom se z toho za chvíli zbláznili, ale také neposadíme jednoho člověka, který by nonstop dělal RT a přebíral manuálně pípnutí od komunity.

Na to máme na @CZcampLIVE nasazeného bota, který se co 5 minut (během akce i častěji) podívá, kdo co kde napsal a pokud splnil podmínky, které si vysvětlíme dále, jednoduše udělá retweet, či převezme text pípnutí.

Do akce samotné poběží robot ve zkušebním režimu, mohou se vyskytnout nějaké drobné mouchy, na které jsme v uzavřeném testování nepřišli. Prosíme proto o shovívavost a jejich hlášení na tento e-mail.

 

V zásadě jsou 2 režimy, ve kterých TWbot poběží:

1) V případě, že osoba, kterou má ve svém seznamu, použije jeden z hashtagů, které má ve svém seznamu, automaticky udělá RT tohoto pípnutí 1:1

 

Pro tuto chvíli jsou pro tento režim povolené osoby pouze členové týmu CZcampuseros, ale pokud se domníváte, že by Vás bylo možné zařadit, ozvěte se opět na e-mail a my Vás zařadíme/nezařadíme do RT seznamu.

 

Robot sleduje následující hashtagy:

#CPbus

#CZcampuseros

#CZcamp

#CZcampLIVE

#LNDtrip

#SKcampuseros

 

2) V případě, že povolená osoba pošle mention na konto @CZcampLIVE a ta bude mít požadovaný tvar, bot převezme text pípnutí, převede klíčový parametr na hashtag a na závěr doplní od koho zprávu převzal, současně zachová původní konverzaci.

 

Povolenými osobami pro tento druh interakce jsou VŠICHNI uživatelé, kteří jsou zařazeni v listu „Účastníci Zájezdu 2.0“. V případě, že někdo bude enormně zneužívat tuto možnost, dojde k jeho dočasné, případně úplné blokaci. Uvědomte si, prosím, že je vhodné, abychom udrželi relevanci obsahu tak, aby se vztahoval ke Campus Party, resp. ke komunitě CZcampuseros.

 

Příklad:

z konta @stefansabo odešlu tweet v následujícím znění:

@CZcampLIVE CV Kde se poděly mikrovlnky?

Bot za sebe pípne následující:

#CampusVillage Kde se poděly mikrovlnky? (via @stefansabo)

 

Uvědomte si, že je nutné, aby Váš text nebyl delší než 90-100 znaků tak, aby bylo možné zaručit, že se objeví celý. Jinak bude nutné rozbalit konverzaci, která vznikne tím, že bot reaguje na Vaši interakci, aby člověk viděl vše, co má.

 

Jaké jsou pro tuto chvíli povolené zkratky pro tento režim?

A => #Aktuálně

D => #Důležité

H => #Help

SP => #Speaker

ST => Stage

O2 => #TheO2

CV => #CampusVillage

T => #Time

P => #PartyTime

(Další můžeme dle požadavků a situace dodat, stačí se opět ozvat na e-mail a navrhnout je).

 

 Proč jste se ještě nezapojili?

Pojďte vytvářet mozaiku informací i Vy!

A hlavně sledujte živý přenos z Londýna na kanálu @CZcampLIVE!