Logo

2. 5. 2016 v 5:05

Doprava na #CPEU4 v Utrechtu – aktuální informace

Vydal/a: Campus Party
Campus Party Europe 2016 Utrecht

Naší snahou je pro naše Campuseros zabezpečit kromě volných vstupů na samotnou Campus Party také dopravu,
pokud možno zdarma. První máme garantované téměř od počátku, s dopravou je to těžší…

Oslovili jsme české i zahraniční společnosti, které se zabývají přepravou osob, a to jak po silnici, tak po železnici.

Některé společnosti nepovažovaly za slušné ani odepsat, některé ovšem od počátku jasně daly najevo, že ano, možné to je. Ale za takové peníze, že by nám bylo trapné to vůbec jen zkusit nabídnout našim účastníkům, aby si zaplatili alespoň cestovní náklady (do Londýna to také nebylo pro všechny úplně zdarma).

Probíhající komunikace nám nabízela hned dva horké kandidáty, kteří byli ochotní jít i do sponzoringu. Pro Vás jako účastníky by to bylo zcela zdarma, výměnou za hodně velkou propagaci našeho travel partnera. Vše vypadalo fajn, kdyby…

Ukázalo se, že to celé je pouze jejich taktika, jak nás zahnat do kouta pro nedostatek času. Změna nabídky na směšnou slevičku v podobě 15% slevy z běžného cestovného (přičemž když přijdete jako skupinka 10 lidí „z ulice“, dostanete hned 25 %), je tak trochu výsměch. Ano, přepočítali se v tom, že očekávali, že nutně musíme sehnat dopravu, protože už máme rozdané lístky na akci.

A tu je to, co nám někteří tak trochu vyčítali. Že jsme nepustili mezi lidi lístky na akci dříve, než je nám jasné, jak se tam dostaneme. V týmu CZcampuseros si myslíme, že je to jediná správná cesta. Samozřejmě, pokud se ozve skupinka lidí, která má zájem jet a dopravu si řeší po svém, kódy pro bezplatné vstupy na akci jsme schopni zabezpečit od organizátorů prakticky obratem. Takto s „námi“ pojede skupinka z Velké Británie, kde si řekli o minibusy u svého faráře a ten jim je ochotně půjčí :-). My dodáme jen lístky, aby nemuseli platit 165 EUR.

Co teď?

Máme zde cca 100-130 lidí, kteří by s námi rádi na Campus Party Europe in Netherland za předpokladu, že bude doprava zdarma (ve skutečnosti těch zájemců je mnohem více, ale počítáme jen ty, u kterých je ten zájem tak trochu podložen a nehrozí, že 2 dny před akcí, nebo dokonce hodinu před odjezdem, si to jen tak z plezíru rozmyslí). Dopad na sociálních sítích jsme si otestovali pokusným pípnutím na Twitteru a také statusem na Facebooku. Čísla nás mile překvapila, oproti 3 rokům zpátky naši Campuseros mají mnohem větší dosah ve virtuálním (a de facto pak reálném) světě. I když na naši CTA reagovala (logicky) jen část z Vás, konjugovaná čísla jsou garancí, že případný sponzor neprohloupí.

V případě, že by se nám podařilo vyjednat dopravu za přijatelnou cenu (za což považujeme něco kolem 30 až 50 EUR za zpáteční lístek), část lidí by si účast rozmyslela. Nicméně jsme optimističtí a věříme, že stále můžeme počítat s cca 1/2 výše uvedených počtů. Tady vycházíme zejména z vlastní komunikace s lidmi. Nedělali jsme si žádný průzkum, tak trochu se už navzájem známe, že ano :). Někteří s námi už absolvovali Berlín i Londýn a my doufáme, že se potkáme i v Utrechtu.

Na finální počet bude mít vliv nejenom otázka ceny (zdarma, rozumná cena), ale i termín, kdy budeme moct vyhlásit, že naše jednání byla úspěšná a máme domluveno. Chápeme, že zajistit si volno „na příští týden“ nemusí být pro všechny jednoduché a možné.

Bohužel, zde musíme být upřímní sami k sobě, na celou „akci Utrecht“ máme necelý měsíc.

Těší nás i to, že z řad CZ a SK Campuseros nás na akci bude reprezentovat i několik „Volunteers“. Dobrovolníků, kteří svojí účast už potvrdili na 100 %. I pro ně bychom rádi zabezpečili dopravu, ale zrovna tahle skupinka to bere jen jako případný bonus, jedou hoc i na vlastní pěst.

Vzhledem na všechny okolnosti, dáme pro další jednání přesně týden od publikace tohoto blog postu. Buď se nám do té doby podaří uzavřít otázku hromadné dopravy na CP, nebo budeme mít možnost zabezpečit vstupy pro ty, kdo mají zájem jet alespoň individuálně.

Jen pro zajímavost, horní hranice počtu garantovaných míst (i vzhledem na omezenou kapacitu stanového městečka) je stanovená flexibilně. V tuto chvíli na max. 200 našich účastníků. To je mimochodem značně více, než mají garantované země s tradičně větší účastí, než kdy byla ta naše. Oficiální limit pro jednu zemi je 75 míst. CZ a SK zde vystupuje jako jedna země, oficiálně už potřetí zastoupená CZcampuseros z.s.

  • Borka Tibor

    Tie kupony co rozdavali na CPEU 1. aprila dufam nie su zart. Listok uz mam za 99 EUR vdaka tomu kuponu, vraj tu sumu vratia na mieste.