Logo

28. 5. 2015 v 13:05

Evropské edice v roce 2015 a 2016

Vydal/a: Campus Party Europe 2015 Porto
Campus Party Europe 2016 Utrecht

Po dlouhém čekání jsme se dočkali informací o dalších evropských edicích Campus Party.

Edice Campus Party Europe, které dosáhly až do Česka byly #CPeu2 v Berlíně v roce 2012 a #CPeu3 v Londýně v roce 2013. Pro rok 2014 se objevovaly informace, které se nakonec nepotvrdily a žádná akce se nekonala. Mohlo za to několik faktorů: restrukturalizace a prodeje poboček Telefonicy v Evropě, organizátorsky nepovedený Londýn, kdy to odradilo některé sponzory.

Určité zdržení způsobila i změna organizování jednotlivých edic, kdy hlavní organizátorský tým kolem Paca Ragagelese začal vytvářet samostatné týmy pro jednotlivé edice, protože přichystat akci rozměrů Campus Party není zvládnutelné, aby několik lidí plánovalo více edic.

V březnu 2015 začínají přicházet informace, které už vypadají nadějně, že budou časem potvrzeny. Nakonec tomu tak je, a v květnu 2015 dochází k oznámení a potvrzení dokonce rovnou 2 edic současně. A to ještě v září 2015 #CPeu4 v portugalském Portu a v květnu 2016 #CPeu5 v nizozemském Utrechtu. Hurá, konečně budeme mít kam vyrazit. Jenže po prvotní nadšení si musíme uvědomit, že Telefonica oficiálně už v ČR není, takže takového komfortu, jako u Berlína a Londýna se nám nedostaví.

Dále u letošní edice byla oznámena kapacita 3 000 Campuseros a zkrácení akce o jeden den, oproti minulým edicím. Od 16. do 20. září 2015 proběhne akce v Exponor Porto. Co zůstalo pozitivní z minulých edic, je cena vstupenky, která činí 75 € a 25 € za stanové městečko.

Více toho zatím nevíme. Jen během krátkého videooznámení padly slova o „free autobusech“ a nějakých „kompletních balíčcích“. Nic z toho ale ještě nebylo jakkoliv potvrzeno. Pokud by k něčemu takému došlo a organizátoři by vyslali autobusy po Evropě, aby svezli Campuseros do Porta, tak pro CZcampuseros bude mnohonásobně menší kapacita, než kterou měli v minulosti. A to znovu opakujeme, není nijak zaručeno a nemusí k tomu dojít. Pokud byste tedy měli zájem o účast, tak bude na vás, si zajistit dopravu. Z Prahy do Porta to je přibližně 2 600 km.

K edici #CPeu5 v roce 2016 víme zatím akorát jen to, že by měla být v květnu 2016 a v Utrechtu. Organizační tým se ale již schází a plánuje.