Logo

13. 8. 2013 v 15:08

Levné ubytování v Londýně?

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Někteří z CZcampuseros se na nás obracejí s dotazy, zdali nemáme tipy na levné ubytování v Londýně. (Ne)pohodlí stanů v Campus Village by rádi vyměnili za bydlení s pevnou postelí. Jde to i ne…

V první řadě je nutno si uvědomit, že Londýn je, pokud jde o bydlení, docela drahá destinace. Rád říkám, že někdo Britům zapomněl říct, že Olympiáda skončila už loni, ale ceny drží na úrovni, jako kdyby měla začít za týden. Je to ale tak strašné? Je i není…

Dormitory

Ten, kdo si nepotrpí na extrémní pohodlí, nevadí mu, že bude noc co noc sdílet pokoj s dalšími X (doplnit číslo 5 až 11) spolunocležníky, stačí mu ráno i večer (možná teplá) sprcha, jistě zabloudí do vod různých menších či větších hostelů, kde se noc dá sehnat i za 12 GBP / osoba. Soukromý pokoj (pro 2 osoby) zde leckdy už stojí 45 GBP a více, a to už je na hranici toho, co, jak si ukážeme, lze sehnat jinde a lépe.

Štěstí má ten, kdo z velkého množství Čechů a Slováků zná někoho, kdo bydlí v Londýně, či umí najít skvělou příležitost ke Couchsurfingu. Kdo tuto možnost nemá, zkusí jistě jako jedno z prvních AirBnB, systém pronájmů, které mnohdy nabízejí sami majitelé.

V Londýně není zvláštností, že tuto síť zaplavilo množství profesionálních „správců“, najdete zde i takové, kteří nabízejí 80 a více pokojů (i když to už je extrém), doporučuji sledovat hodnocení předchozích návštěvníků a co nejvíce si popovídat s majitelem o tom, co můžete očekávat, koukat se na to, kolik pokojů ve stejné lokalitě je k pronájmu.

20130517_101505

V květnu jsme ve dvou lidech nocovali i se snídaní za cca 1200 Kč / noc v luxusu rovnajícímu se **** hotelu, s absolutně skvělými hostiteli. Taková nabídka už ale patří k těm dražším.

V pohodě se dá vyspat už za 700 Kč / noc, jen to nebude zcela v centru, naopak, spíše se bude jednat o zónu 3 a dále. Při troše štěstí však narazíte na skutečně zajímavé nabídky.

Ostatně, zkuste si to, nastavte si při vyhledávání parametry, které od bydlení očekáváte, a finanční strop pro cenu za jednu noc a uvidíte, zdali se potká nabídka s Vaší představou. Jediná dobrá rada zní: hledat, hledat a ještě jednou hledat…

…nebo, vzít zavděk některému z levnějších hotelů – IBIS, TraveLodge a jiné zde mají hustou síť poboček, jde jen o to, co Vaše peněženka unese. Pokud toho není moc, jsme zpátky ve stanovém městečku, které, jak jistě uznáte, je skutečně za hubičku 🙂

 

Poznámka: Výše uvedený link je referral, díky kterému můžete aktuálně ušetřit 25 USD ze své první cesty, při pobytu, za který zaplatíte více než 75 USD (a to nejenom v Londýně, ale po celém světě).