Logo

10. 6. 2013 v 9:06

Miloslav ‚Kombajn‘ Hamřík: Technologie a sociální sítě v Londýně. Budu u toho. Co vy?

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Je to sice ještě skoro tři měsíce daleko, ale už jsem ve stádiu, kdy lze počítat s tím, že se na začátku září podívám do Londýna. Nebude to poprvé a snad ani naposled. Tentokrát to ale bude jiné.  Navštívím totiž největší festival geeků na světě.

Poprvé jsem byl v Londýně tuším v roce 2004. Vzal jsem si tehdy měsíc dovolené v RWE, kde jsem dělal ajťáka a vyrazil umývat nádobí na sever Anglie za partou kamarádů v čele s Adamem Zbiejczukem (BabelGuide). I když jsem první noc byl přesvědčen o tom, že se stanu vrahem a hned poté okamžitě odjíždím zpět, po dvou dnech jsem našel ve své fyzické práci systém a okolí Penrithu bylo tak krásné, že jsem navzdory faktu, že přírodu obvykle nefotím, nadšeně fotil louky, jezera i ovce. Cestu jsem začínal i končil právě v Londýně a tehdy a tam jsem si poprvé uvědomil, že bydlet bych mohl pravděpodobně i mimo ČR.

Léta běžela a myslím, že jsem v Londýně byl od té doby ještě dvakrát, ale ruku na srdce. Londýna se člověk tak snadno nepřejí. Doufám, že se mi letos podaří podívat se na pár hodin mimo londýnskou O2 Arénu, protože se obávám, že program na Campus párty bude natolik zajímavý, že budu v pokušení být jen tam. Loni byla Campus párty v Berlíně a já o tomto projektu tehdy příliš neslyšel. Letos už zhruba vím co čekat. Tématicky se jedná o událost, která mapuje různé druhy elektronické zábavy. Zní to pěkně, ale co to kruci znamená, že? Zajímá vás hardware, software, robotika, social media, hudba, focení, vzdělávání 2.0, e-health, bezpečnost? Tak o tom a mnohém jiném právě tento event nabídne víc jak 500 hodin přednášek a prezentací.

Ještě nevím zcela přesně, jakou podobu bude mít mé zpravodajství z místa, nicméně již nyní jsem upozornil kolegu na to, že tu první týden v září nebudu. Určitě něco napíšu na blog, určitě budu z místa tweetovat a pokud si někdo myslí, že svůj fotoaparát nechám doma, tak upadl opravdu ošklivě na hlavu. Zda z toho vymačkám nějaký report navíc pro některý z českých serverů, v této chvíli ještě netuším, ale pokud bude poptávka, asi se tomu zcela nevyhnu. Mimochodem video z loňské akce v Berlíně trochu napovídá co čekat (vyrobil @kubaiss):

Hlavním důvodem proč píši tento text je fakt, že v letním období mají někteří jedinci snahu brát si dovolenou nebo se někde válet na pláži. Představa nikoli nelákavá, nicméně pro tento rok mnou (opět) zapuzená. Pokud ve vás tento text zanechal alespoň semínko myšlenky, že by mohlo jít o vážně zajímavou akci, svou misi splnil (viděli jste doufám film Inception). Oficiální stránky projektu naleznete v angličtině na webu Campus Party. A protože má celá akce sponzora, který operuje i v mobilních vodách českých, plánuje se i letos výprava z Čech. Český web naleznete na adrese http://czcampuseros.eu/ a s blížícím se datem konání na něm naleznete více a více informací. Tou aktuální je ta, že 500 nejrychlejších může mít vstup a ubytování na celý týden za pouhých 30 liber (běžná cena je 150 GBP za vstup a ubytování ve sdíleném stanu nebo 100 GBP za samotný vstup).

Takže 2-7. září 2013 se uvidíme v Londýně.

Pokud jste hacker, social media cokoli (ninja, animal atd.), vývojář nebo geek, dejte vědět o této akci i ostatním. Sdílejte tento text nebo adresy webů (čeští campuseros jsou samozřejmě i na Twitteru – @CZcampuseros)

převzato z: kombajn.info