Logo

19. 9. 2013 v 18:09

PD: Ohlédnutí se za Campus Party 2013

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Letošní Campus Party byla úplně jiná než ta loňská. Do Londýna jsme s částí CZcampuseros přijeli už čtyři dny před samotnou akcí a mohli jsme proto zmapovat okolí The O2 a pozorovat přípravy na samotnou akci.

Londýnská párty ale nakonec nebyla zdaleka tak náročná jako ta Berlínská. Naštěstí jsem si osobně dokázal v programu i letos vybrat pro mě zajímavé přednášky, ač jsem se v podstatě nehnul z Pythagoras stage.

IMG_7521
Na rozdíl od německého Tempelhofu je The O2 na takovéhle velké akce přímo stavěná. Problém byl ale se stanovým městečkem, které bylo asi 15 minut cesty v Soccerdomu a s odděleným Live Quarterem, který byl od samotné Arény oddělený bezpečnostní kontrolou. Proto nikdo poslední den v plném Live Quarteru netušil, že Clossing ceremony byla o hodinu posunuta. Všichni se to dozvěděli, až když se krátce před sedmou hodinou začali lidé přesouvat do Arény, která se už v té době uzavírala.

IMG_7619
Osobně nevím, proč tolik lidí odcházelo do města, možná byli líní hledat v programu, kde místo názvů přednášek byla letos pouze jména přednášejících. Každá stage měla ale naštěstí své téma, a proto si stačilo projít každý den ráno podrobně program oblíbených stages a podle toho si daný den naplánovat.

Brzy ráno po snídani jsem se radši dříve než později přesunul na akci, kde jsem zůstával zhruba do sedmnácti hodin. První a poslední večer jsem potom trávil s ostatními Campuseros, předposlední večer s týmem a jinak sám – cestováním po městě.

Ani tentokrát kromě přednášek a workshopů nechyběly stánky nejrůznějších firem, a proto si člověk mohl ve volné chvíli zajít k některému stánku, prohlédnout si vystavované novinky, případně si o nich i popovídat se samotnými zaměstnanci dané firmy.

IMG_8091
Celkově se mi Campus Party líbila. Byla sice úplně jiná než v Berlíně, nebyla tolik nabitá přednáškami, ale přinesla mi spoustu nových zkušeností a i letos jsem si v programu přišel na své.