Logo

27. 8. 2012 v 11:08

Ohlédnutí zpět – (SDS)

Vydal/a: Campus Party Europe 2012 Berlin

„…a máme to za sebou…“ si určitě řekla většina z #CZcampuseros poté, co vystoupili z autobusů na pražském Florenci

Ve skutečnosti, máme to teprve před sebou, všechny ty setkání, nové informace, zkušenosti, tu kopu dat je potřeba nejprve pečlivě vytřídit a zpracovat a následně využít, jinak by to byl pouze výlet, bez smyslu…

 

 

 

Každý z nás viděl Campus Party jinak, pro každého to bylo něco jiného, diametrálně odlišného, ale věřím, že „spirit of Campuseros“ v tom nejlepším významu padl na každého, kdo se co i jen na chvíli objevil na letišti Tempelhof, byť jeho plány nebyly spojeny primárně s #CPeurope. Vzpomínky jsou ještě tak čerstvé, že je nelze označit za minulost, stále jsou přítomností, i když vice než 8000 Campuseros jsou už opět na cestách, či doma.

Já mám tu výhodu, která je taky nevýhodou, že řízením mnoha náhod, jsem byl nakonec vtažen do průběhu #CPEurope jinak, než jsem si to ty cca 2 měsíce zpátky plánoval, 24h denně jsem byl „tatínek“, někdy „táborový vedoucí“, nebo také průvodce českých novinářů, nevyhnul jsem se ani označení „Head of Team“,  jindy jsem musel řešit incidenty, protože ani těm se #CZcampuseros nevyhnuli, organizačně pomoci jak Futura E3, tak Telefonica Czech Republic / O2.

Moje úloha byla o to jednodušší, že jsem věděl, na koho se obrátit, pokud jsem něco chtěl. Cesty do Berlína před akcí na „Meet the Campus“ přinesli užitek, zejména v první dny jsem z každé strany slyšel pozdravy „Hi Stefan“ a přístup i k neveřejným informacím byl samozřejmostí.

Team #CZcampuseros

Těch 6 dní jsem měl kolem sebe skvělý tým @CZcampuseros, každý z nás měl svojí pozici a to, jak jsme se skvěle doplňovali, to by jeden zřejmě nikdy nevymyslel a nenaplánoval.

Mohu pouze poděkovat, za nasazení, které bylo leckdy neskutečně kruté, našim #GeekGirl-s @MeloneGirl a @LittlePiggo, holky, odvedli jste úžasnou práci a ty prošlapané boty nejsou jediným důkazem toho, že jste nachodili stovky kilometrů, ani jeden z nich nebyl zbytečný, za Vámi zůstává kus skvělé práce, před Vámi výzvy, které se průběžně objevili. Nebyl jsem vždy příjemným „šéfem“ či „tatínkem“, ale věřím, že i tohle do budoucna pochopíte jako pozitivum J.

Pro holky mohla být odměnou ta spousta setkání s osobnostmi světového internetu. Kdo z Vás si taky může říct, že má fotku např. se Sir Tim Berners-Lee (otec www)?

Mým protipólem byl pak @Kubaiss, který mne leckdy musel krotit, některé momenty vypadali, že po skončení akce si nedokážeme přijít na jméno, ale hádky patří ke kreativitě, do týmu, pokud jejich výsledkem je výstup, za který se nemusí nikdo stydět, a my se stydět nemusíme.

Vedle svých „manželských“ povinností pak @Jenda21 stíhal přispívat i na twitter, ale především byl pro mně sondou do komunity, na rozdíl od nás ostatních z týmu, spal na tvrdé podlaze hangáru, neměl ani tu VIP, ráno mu nepřistála snídaně na stole, ale musel si ji jít koupit vedle do obchodu. 

Šedou eminencí, na pozadí týmu je pak ještě pár lidí, se kterými jsme měli možnost konzultovat věci, za všechny patří díky @Rostman.

 Co bych změnil na způsobu organizace týmu @CZcampuseros příště?

Letošní tým bych nechal beze změny, byla to skvělá parta, ale přibral bych dalších 4-5 lidí, jako druhý tým , s tím, že každý by pracoval maximálně 5-6 hodin denně (tento rok nebylo zvláštní, že jsme tahali 12 hodin v kuse), aby bylo více času na networking, na přednášky (na mnohé budeme koukat teprve ze záznamu). Vždyť skutečný #BERnightTRIP čekal tým až poslední noc.

 

Nezdá se to, ale 10-12 hodin denně, 4 dny za sebou, v ruce mobil, tablet, kamera, laptop a v nohách tisíce mil, pár hodin spánku, neustále myšlenky na to, co přinést ostatním za informace, jak je podat, mezitím řešení mnoha problémů, to je něco, za co nestačí týmu říct:

DĚKUJI !

 

@PavelOndra2005 a @pDostal_cz ukázali, jak i na první pohled nemožné může být realitou. Oba, ale především první Pavlík mne zlobili, když se stihli čeknout na #4SQ dříve, než já, jindy pro změnu tím, jakou energii v sobě ve 3 hodiny ráno stále měli, když já už přemýšlel, kam se půjdu zahrabat. Myslím, že nebudu přehánět, když řeknu, že pro mnohé z #CZcampuseros bylo setkání s našimi #BLIND #Geek-s překvapením.

Nepřekvapilo mne, že mnoho z #CZcampuseros si z akce udělalo leda tak základnu na výlety do Berlína a okolí, pokud to byl pouze doplněk ve chvílich volna, tak proč ne, i o tom to je. Pokud to byl primární cíl, za sebe mohu říct, že budu rád, pokud je příští rok neuvidím. Extrémem byly 2 z našeho autobusu, kteří si vzali batohy už před bránou letiště a nashle. 

Ty, co jsem věděl, že nezklamou, nezklamali, naopak, tam, kde jsem očekával, že se tak stane, stalo se. Překvapení bylo mnoho. I tohle jsou pohledy a výstupy takové akce.

 

Nové kontakty? Třídím cca 70 zahraničních a 20 lokálních vizitek a přemýšlím, odkuď začít…

 

Nejlepším ohlédnutím zpět je ale pro mně výstup práce týmu, všechny ty příspěvky na twitteru, fotky, videa, i to, co ještě teprve v klidu domova vznikne.

 

A co Vy? Jaké jsou dojmy z Campus Party 2012 Berlín? Podělte se s ostatními na tomto blogu, návod najdete zde 🙂

  • Odvedli jste obrovský kus práce a zasloužíte si kromě díku i odměnu. Příště už se předem bude vědět, jak tým postavit. Těším se na další Campus Party. Doufám, že jsem tě příliš nenaštval, přeci jen to nebyl účel a beru tě jako zajímavého člověka.

  • Ako sa da dostat do org teamu? Uz na stredni skole som organizovaval akcie a dostat sa do teamu ktory riesi takuto velku akciu by bolo proste skvele!

  • Inak diki tebe aj ostatnym z teamu za takuto super akciu. Okrem trocha zmatocneho prichodu a odchodu {co sa vsak neda inak pri tolko ludoch} to bola proste supa. Nemal som vobec pocit strachu o svoje veci ci uz v stane, alebo vo vreckach, pripadne na stole.

    Program perfektne vyskladany, clovek si mohol vybrat co sa mu hrdlo racilo! Avsak dat keynotes na 12 hodinu bola trochu podpasovka 😀 Ked sa clovek vratil z nocneho zatahu po Baroch ktory vacsinou zacinal 22. pripadne 23. hodinou (O2 shuttle), tak mal len par hodin na prespatie 😀

    Dalsia vec co bola uplne mega, bola hygiena! Tak permanentne ciste WC a sprchy som este na takejto akcii nevidel. Fakt nieco uzasne.

    Jedna vec mi trosku chybala, a to bolo nejake zabezpenece ukladanie veci… Miesto kde by som mohol nechat batoh s notebookom a dali by mi ho len na zaklade ID. Pripadne pri kazdom mieste kensington lock (aj ked toto som si mohol poriesit aj vo vlastnej rezii 🙂 ) Takto som ho musel nosit zo sebou… Ale inak fakt vsetko super!!