Logo

31. 8. 2012 v 1:08

pdostal_cz: Shrnutí Campus Party 2012

Vydal/a: Campus Party Europe 2012 Berlin

Campus Party in Berlin 2012

Přednášky

Všechny přednášky byly zajímavé, některé plné informací, jiné hezky představovaly dané téma. 10 000 lidí se v letištním hangáru hezky rozprchlo, a tak jediný občasný problém byl hluk (přednášejícím nebylo rozumět).

Nejvíce se mi líbilo asi 5 přednášek:

  1. Hacking RFID and NFC for Fun, Profit and Immigration (přednášel Lukas Grunwald) byla to velice vtipná a velice zajímavá přednáška – prostě mě to dostalo!
  2. IPv6: The New Protocol (Přednášel Jordi Palet) přednáška opravdu hezky nastínila budoucnost internetu (věcí) – moc se na tuto budoucnost těším – líbí se mi taková představa a hlavně vím, že jeopravdu reálná!
  3. Women in TECH: Cyberpunk – From fiction to Fact (Přednášela Keren Elazari) byla taky super přednáška, hlavně se mi ale asi líbila přednášející, energická geek-girl, která si navíc evidentně umí užívat života, což já moc neumím.. Měl bych se to asi naučit.
  4. Accessible HTML5: Tips & Tools (Přednášel Mike West) byla přednáška plná zajímavostí o HTML5, mám iPad plný poznámek pocházejících z této přednášky.
  5. MICROSOFT: Windows 8 {Přednášel Daniel Meixner} byla přednáška o Windows, které nesnáším. některé nové funkce se mi ale líbí a možnosti programování pro Windows 8 jsou prostě úžasné!

 

Organizace

Organizace byla (až na trochu pomalejší příjezd) bez problémů. Obrovsky v tomhle ohledu pomohl hlavní team CZCampuseros, člověk věděl kde se co děje, co a jak sežene, co a kdy bude a kam kdo půjde. Navíc také pomáhali nám, blind-geekům, snad jsme je moc nezdržovali – oni si zaslouží obrovský dík!

Jídlo

Jídlo na místě bylo místy trochu dražší, po určité době ale člověk poznal kam se vyplatí zajít. V okolí letiště pak bylo jídlo skvělé, Mustafa’s Gemüse Kebap, Dunkin’ Donuts, … Také jsem ochutnal filtrovanou kávu ze Starbucks, byla opravdu silná ale velice dobrá. Pro nákup levného pití pak postačil Penny Market pár minut od letiště.

Stanové městečko

Obrovské stanové městečko neustále mírně osvětlené ale poměrně tiché, dostupné záchody i sprchy, pohoda. Problém byl najít vlastní stan. Označil jsem si jej taškou a přibližně odkrokoval. Občas jsem ale svoji řadu našel až na druhý či třetí pokus.

Člověk byl ke konci akce trochu unavený, který blázen by ale na takovéhle akci spal? Osobně jsem se dopoval Redbullem.

Výlety

Večerní výlety byli hezké, procházka, památky, 4sq badge “Ich bin ein Berliner“, osobně jsem se večer zašel vždy akorád najíst.

Až díky CZCampuseros teamu jsme předposlední večer prošli Alexander Platz s televizní věží a celosvětovými hodinami, a také obrovský HauptBahnhof. A poslední večer se pak opět s CZCampuseros změnil #BERnightTRIP po obrovských nákupech v Saturnu, Currywurstu, Starbucks, McDonaldu (kde jsme se “nažrali” a dobili ) a obrovské procházce kolem Bundestagu / Reichstagu, Braniborské brány, Unter den Linden a Berlínského Dómu asi ve 3:45 na #RINGtrip (Foursquare list), který skvěle zakončil celou Campus Party.

Problém byl s alkoholem – proč sem ti lidé jezdí když chtějí jen chlastat?! Naštěstí jsem nezažil žádné obtěžování či nepořádek, prostě mi jen vadilo že ti lidé kašlou na Campus Party.

Workshopy & Networking a to ostatní co jsem pokazil

Workshopů jsem se bohužel neúčastnil a networkovat jsem se styděl. Zpětně mi to přijde škoda – na příští podobnou akci se rozhodně lépe připravím: Zbavím se zábran a strachu, lépe si zorganizuji program abych měl čas na všechno!

Technika

S elektronikou problém nebyl, zásuvek (ať už elektrických či RJ-45) bylo všude dost, pouze ve stanech se z bezpečnostních důvodů nedalo nabíjet.

Všechny přednášky se streamovali a nahrávali – to je prostě skvělé a rozhodně nad záznamy strávím v budoucnu ještě mnoho hodin.

Závěr

Campus Party byla skvělá! Nikdy jsem nic podobného nezažil a ani jsem nevěřil, že něco takového zažiji již v tomhle věku. Campus Party mě přesvědčila o opaku – JDE TO! Od teď budu více cestovat, více networkovat, více publikovat (twitter, blog, foursquare listy), více žít! Tohle byl jenom začátek, Campus Party jsem si užil sice na místě, ale vpodstatě z povzdálí, jako tichá myška – tohle bude příště jinak! Těším se!

 

Další

Další odkazy, seznamy shlédnutých a plánovaných přednášek a kalendáře najdete na mém blogu.

 

Pavel Dostál