Logo

19. 8. 2013 v 16:08

Pozor na typ zásuvek!

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Znáte to, dorazíte v zahraničí na místo a ejhle, miláčci jsou hladoví a zásuvka je nějaká divná. Každý zřejmě tuší, že v Británii používají jiný formát zásuvek, ke kterým je potřeba adaptér, tak si jej nezapomeňte sehnat včas!

Několik z Vás se už ptalo, jak to bude ze zásuvkami, proto jsme se dotázali organizátorů v Londýně, a dnešní odpověď většinu z českých účastníků nepotěší, do tohoto:

UK socket

skutečně běžnou vidlici, kterou máte na svém laptopu či nabíječce k mobilu, jen tak nedostanete. Ti šťastnější z nás mají ke svému zařízení výměnné vidlice a nemají tak problém.

Vidlice má vypadat asi takto:

UK socket 2

Ostatní musíme řešit adaptér.

Já osobně jsem si oblíbil kombinaci adaptér + prodlužovací kabel s 5 zásuvkami, který mi běžně leží doma. Mám tak vyřešeno nejenom nabíjení svých zařízení, ale obvykle také volnou kapacitu pro někoho dalšího, kdo se mnou cestuje.

 

Tak, jako na každé Campus Party budou:

– elektrické zásuvky + LAN u tzv. „participant tables“ tedy u dlouhých stolů v prostoru

 

– ZÁKAZ používat jakékoliv prodlužovací kabely a provizorní řešení v prostorách „Campus Village“, kde je v takovém případě nebezpečí požáru od neodborné instalace elektrických zařízení, resp. od poškozených kabelů a jiné. Je pravdou, že ne vždy se to dodržuje, nicméně, dá se očekávat, že budou kontroly dodržování tohoto zákazu. U stanového městečka, které bude vevnitř budovy, je to mnohem větší riziko, nežli na volném prostranství.

 

– s největší pravděpodobností pak pár zásuvek u samotných pódií.

 

Počet instalovaných přípojek je dostatečný pro všechny, pouze musíte skutečně myslet na to, aby byl k dispozici adaptér.

 

Kolik taková sranda stojí?

 

Dá se sehnat sada 4 cestovních adaptérů za cenu pod 100 Kč, ale osobně doporučuji např. model SKROSS PA28 (model: UK), který je k sehnání za cca 200 Kč, je kvalitnější a v kombinaci s prodlužovacím kabelem zcela dostatečný. Je zbytečné si kupovat různé multifunkční, vysouvací a nevím jaké adaptéry za 500 a více Kč, neposlouží o nic lépe.

A také pozor!

Část zásuvek v UK běží na krásných 110V a žádný z uvedených adaptérů nemění napětí, tak se pro jistotu podívejte na Vaše nabíječky, obvykle jsou dimenzované pro provoz 100-240V, v takovém případě nic více řešit nemusíte a poběží Vám v pohodě i v Londýně…