Logo

16. 6. 2013 v 18:06

Představení týmu: díl druhý

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Minulý týden jsme Vám představili první čtyři členy týmu. Je tu opět neděle a já Vám představím další čtveřici, která také odpovídala na čtyři otázky. Tentokrát se ne všichni Campus Party v Berlíně zúčastnili.

N5_robot_Berlin

Jan Kryšpín (HK): Student informatiky zajímající se o IT celkově. Fanoušek Googlu, Androidu a Lenova. Hráč všemožných her a programátor samouk, co se rád nacpe, kam to jde. 🙂

 

Květoslava Lišková (KL): Uličnická bohemistka se zájmem o matematiku – každý nad tím kroutí hlavou. Když zrovna nestuduju, hraju si na korektorku a editorku. Tak trochu z Ostravy, tak trochu copywriterka, z čehož vzniklo mé nejmilovanější dítě @ovacopi.

Ambivertní networkerka s hlavou v oblacích a věčným nedostatkem času. Potkáme se v Londýně ;).

 

Jenda Šebek (JS): Student ČVUT se zájmem o dopravu, nejvíce tu železniční. Často nazýván bláznem, co si všechno fotí (a dává to na Instagram). Od setkání se Štefanem jedině s Android mobilem v ruce a externí baterkou u sebe. Těším se na setkání s Vámi! 🙂

 

Pavel Ondra (PO): Jmenuji se Pavel, jsem a asi ještě delší dobu budu, studentem pedagogiky na Masarykově univerzitě v Brně. Rád dělám a mám rád spoustu věcí, všechny je tu vypisovat by bylo na dlouho, takže jen na okraj. Pokud se naskytne příležitost cestovat a nejlépe, co nejdál a ještě lépe vlakem, je to pro mě to pravé. Pokud mě potkáte, tak nejspíš s mobilem v ruce, jsem fanda do mobilních technologií a všeho podobného. A nakonec, mezi mé aktuální záliby patří i kino, což je o to zvláštnější, že jsem od narození nevidomý.

Kdy jsi se poprvé dozvěděl o možnosti jet na Campus Party Berlin?

(PO): Pokud jde o Campus party Berlín, dozvěděl jsem se o ní z příspěvků O2 na twitteru a pak mi o ní psalo ještě pár lidí.

Prázdniny byly volné, tak jsem se zkusil přihlásit do vypsané soutěže a ono to tak nějak vyšlo.

 

(HK): Prvně asi 2 měsíce před akcí samotnou. Tuším, že z tweetu od O2 ohledně soutěže. Bohužel jsem zjistil, že v den odjezdu musím být celý den v Praze a tak jsem to úplně vypustil. Asi 10 dní před začátkem berlínské CP mi napsal kamarád, že jede a má místo pro +1 volné. Po zjištění, že není problém dorazit do Berlína po vlastní ose a připojit se k ostatním až tam, jsem se rozhodl vyrazit. A stálo to za to 🙂

 

(KL): Celkově jsem se o Campus Party dozvěděla až díky Kubovi Kotzotovi. Bylo to někdy na jaře tohoto roku, kdy se hrozně chlubil, že razí po loňské skvělé zkušenosti z Berlína letos do Londýna a já si řekla, že u toho musím být taky.

 

(JŠ): Jak jinak než od Štefana, v době kdy O2 začalo se soutěží. Kdyby Štefan nezmobilizoval Twitter a lidi okolo, tak nás v Berlíně nebyla ani půlka. 🙂 Na přelomu července a srpna jsem už s ním seděl v autobuse směr Berlín a čekaly nás více než dva dny a dvě noci v kuse, poznávání Berlína, U-bahnu a S-bahnu, možností nakupování, pořizování fotek, okukování letiště Tempelhof..a samozřejmě „Meet the Campus“ setkání s organizátory, což byli opravdu neuvěřitelně nadšení lidé z celého světa.

Tempelhof overview

Pokud jsi byl v Berlíně, jak si na něj vzpomínáš, a co Tě tam nejvíce zaujalo?

(JS): Berlín byl rozhodně nezapomenutelný. Tisíce podobných, většinou mladých, lidí z celého světa na jednom místě, v úžasných prostorách bývalého letiště Tempelhof. Úžasná atmosféra. Obrovské množství přednášek, workshopů a dalšího programu, kde se prostě nedalo stihnout všechno, co člověk chtěl. Především ale networking, seznamování s českou komunitou, snaha domluvit se přes Twitter. Z toho vzešla například aspoň jednou procházka po městě, krátké posezení u piva, muzejní noc, dvě kešky na letištní ploše..

(PO): Na Berlín vzpomínám jako na velmi vydařenou akci. Bylo to takové uvolněné a velmi nabité. Přednášek bylo spoustu, některé zajímavé, některé nudné, všude bylo plno lidí a mně v hlavě asi nejvíce utkvěly večerní vycházky po městě.

 

(HK): Dlouhé letiště, spousta lidí a zajímavá témata. Pokusy o sestavení plánu přednášek a návštěv města naprosto ztroskotaly a vše jsme řešili až za běhu. Naštěstí nám i za pomoci #czcampuseros nic neuteklo a zbylo i dost času na procházky po měste (i hromadné noční). Nejzajímavější mi přišla přednáška od žijící legendy Sira Toma Bernes-Lee, tvůrce WWW. Dále nemůžu zapomenout na progamery, neustále nalepené na své PC, ať bylo 5 ráno nebo večer. A noční XBox seance byly taky super.

 

(KL): V Berlíně jsem bohužel nebyla, což mě mrzí a doufám, že si to vynahradím letos v Londýně!

Které Téma je Ti z CPe nejbližší, nejvíce Tě zajímá?

(KL): Určitě Social Media, proto se taky na Gutenberg Stage těším nejvíc. Jsem závislá na sociálních sítích, denně dokážu prosedět několik hodin brouzdáním na Facebooku, Twitteru atp., takže budu vyloženě jako doma. Díky Social Media jsem se také dozvěděla o samotné Campus Party. Takže jsem zvědavá, co nás „u Gutenberga“ čeká, avšak se ráda nechám překvapit i ostatními scénami.

 

(JS): Nebudu výjimkou, když napíšu Gutenberg stage a sociální média. To rozhodně ale není všechno, na každé stage, v každém koutě Tempelhofu se našlo něco, co za to stálo. Dost mě mrzí, že jsem nestíhal Instagrammers walk a tak by mě zajímalo, jestli to vyjde letos. 🙂 Myslím že každý CZcampusero si tu najde spoustu svého!

 

(PO): Nejvíce mě z přednášek zaujaly ty, které se týkaly sociálních sítí a také autorských práv na internetu.

 

(HK): Asi stejně jako ostatní sociální média a sítě. To co nás momentálně obklopuje a co je trendem současné doby. Ovšem robotika mě taky fascinuje, ale zde jsem spíš jen pozorovatel.

Lidé na CPEU2 v Berlíně

Proč by lidi podle Tebe měli jet do Londýna?

 (HK): Tisíce geeků na jednom místě? Pro někoho nepředstavitelné, ale na Campus Party to tak opravdu je a je to skvělé! Každý si zde najde okruh lidí se stejnými zájmy a i plány do budoucnosti. Kontakty na ně se Vám budou hodit vždy. Navíc se Vám naskytne příležitost nahlédnout do dalších sfér technologického odvětví. A to vše v krásném Londýně a v obrovské O2 hale. Jedinečná příležitost, kterou v čechách nezískáte.

 

(KL): Londýn, networking, skvělý program a ještě lepší kontakty. Je snad třeba dodávat něco víc? 🙂 To chceš!

 

(JS): Kdo byl v Berlíně, ten jistě neváhá! Šest dní s neuvěřitelnou a nezapomenutelnou atmosférou v takovém městě jako je Londýn, navíc v úžasné O2 aréně. Tisíce skvělých lidí z celého světa, stovky přímo z našeho kraje, nepřeberné množství programu, který za to stojí (od hackatonů pro ultrageeky přes startupy i lidi z nejvýznamnějších firem až po „světové řečníky“ typu Paulo Coelho či Tim Berners-Lee), seznamování se, spontánní zábava.. Ať už budete chtít jít do města, udělat MHD trip, Instagrammers trip, odlov místních keší, zapařit, pokecat o technologiích či cokoliv jiného, vždycky se najdou Campuseros, co do toho půjdou s vámi, a to se opravdu jen tak někde nestane. No a to vše jen za pár korun, takže koho tato témata zajímají, ten nesmí v Londýně chybět!

 

(PO): A na závěr, proč by lidé měli jet do Londýna? No, už jen proto, že je to Londýn, je to město plné historie a památek a určitě stojí za to jej navštívit. A pokud jste technologičtí nadšenci, rádi poznáváte nové lidí a chcete si třeba také procvičit svou angličtinu v praxi, je CPeurope právě pro vás.

A kdo Vám představí příští týden poslední čtyři členy týmu? To Vám neřeknu, nechte se překvapit. 🙂

Jak by vypadaly Vaše odpovědi?