Logo

9. 6. 2013 v 18:06

Představení týmu: díl první

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Proč bych měl jet do Londýna?

Co zaujalo členy týmu CZcampuseros loni v Berlíně a kde se nejvíce cítí „doma“?

Kdo vlastně jsou?

Představíme vám postupně členy našeho týmu, který bude i letos pro všechny CZcampuseros přinášet informace o tom, co nás čeká na Campus Party 2013 v Londýně, kam si zajít nakoupit, co z programu si nenechat ujít či co stojí za návštěvu ve městě.

Vstupní hala The O2, North Greenwich, London

 

První čtveřice, kterou Vám dnes představuji, je různorodá, všichni však mají za sebou loňskou CPe v Berlíně:

Veronika Nepejchalová (VN): Obvykle mě potkáte s Nexus7 v ruce a určitě vám ho nepůjčím. :)) Jinak neobyčejné, 16 let, malé, hodné (jak na koho :)). Prostě Meloun.

 

Štefan Sabo (SDS): Jednou v roce 1996 o mně kolegyně prohlásila: „Ty si sa nenarodil, Ty si sa vyskytol…“ a tak nějak měla pravdu.. Když se mám představit, je to problém, protože nejsem jednoduše uchopitelný, ani není možné mě jen tak zaškatulkovat… Na Twitter-u jsem ten „Live Twitter Spammer“, ten blázen, co si tam píše svůj deníček. Kdo mě zná blíže, ví, že jsem také blázen do vlaků a cestování… Ano, Blázen 🙂 to je asi nejčastěji asociace, pokud jde o mojí osobu…

A kdo mě nezná, bude mít příležitost už v Londýně…

 

Pavel Dostál (PD): Zrakově postižený student, prakticky nonstop v knihovně, kavárně a nebo ve vlaku. Prakticky se neobejdu bez notebooku a externí baterie…

 

Jakub Kotzot (JK): Student strojařiny se zálibou v moderních technologiích a sociálních sítích.

 

Kdy jsi se poprvé dozvěděl o možnosti jet na Campus Party Berlin?

(JK): Poprvé to bylo někdy v červnu 2012, kdy jsem nejspíše na Mobilmanii četl článek, či spíše přetisknutou tiskovou zprávu, že v srpnu se v Berlíně koná celkem velká technologická akce a O2 má soutěž o místa. Záložku s článkem v prohlížeči jsem zavřel s tím, že o to bude nejspíše velký zájem a nedostal bych se tam. Navíc v jiném státě, akce pro 10 000 lidí, na ničem takovém velkém jsem v životě ještě nebyl, nevím, jak to tam chodí, tak co bych tam dělal. To jsem ještě netušil, že můj názor změní Štefan, kterého jsem poznal pár měsíců předtím.

 

(VN): Jednoho krásného dne, přesně měsíc před Berlínem mě s nějakou CampusParty začal otravovat Štefan. A to víte, když si on něco vezme do hlavy, tak se ho nezbavíte. 🙂

 

(SDS): Bylo to krátce poté, co Telefónica / O2 vydala první tiskovku (29.05.2012) k akci a možnosti dostat se tam díky soutěži. Už začátkem června jsem naskočil do rozjetého vlaku a proaktivně „bouchal“ do lidí, aby neváhali, protože ta akce vypadá skvěle, byť těch informací bylo poskrovnu. Když jsem 25.07.2012 poprvé překročil práh baru Stitch v Neuköln, Berlín, už jsem věděl, že na akci musíme dostat co nejvíce mladých lidí z CZ/SK internetových vod, ale když jsem odtud odcházel, věděl jsem už i to, jak to udělat, byť zrození CZcampuseros bylo tak nějak postupné.

 

(PD): Asi tři týdny před samotnou akcí mi napsal Pavel Ondra, že hledá „plusjedničku“ do stanu. Stačilo se podívat na předběžný seznam přednášek a bylo mi jasné že chci jet. Samotnou velikost akce jsem si až do příjezdu na letiště Tempelhof ani nedokázal představit!

 

Pokud jsi byl v Berlíně, jak si na něj vzpomínáš, a co Tě tam nejvíce zaujalo?

(JK): Bylo to 7 velmi náročných dnů, které ale stály za to! Z akce si vzpomínám na neustálé pobíhání sem tam po letišti Tempelhof s batohem na zádech, s kamerou a mobily v ruce a reportováním o dění z akce na sociální sítě. Každý den akce od rána do večera s občasnými přestávkami, kde jsme se s několika účastníky z ČR scházeli „na našem místě“. Zaujalo mě tam v podstatě všechno, od samotné akce, kde jsem poprvé viděl něco tak velkého. 10 stages, kde se střídal řečník za řečníkem, mezitím různý „doprovodný program“ v podání i samotných účastníků, kteří dovezli ukázat svoje výtvory, což byly různí roboti.

Také nesmím zapomenout na samotné místo konání akce, tedy letiště Tempelhof. Na akci se přicházelo odletovou halou, stanové městečko umístěné v hangárech pro letadla, přednášky v prostoru nástupišť k letadlům, občerstvení na betonové letištní ploše. Clona proti slunci postavená z přepravních kontejnerů, ve kterých přišlo vybavení na akci.

 

(VN): Všechno bylo daleko (fyzicky), ale zároveň blízko na displeji smartphonu. Stačilo napsat a CZcampuseros hned vymysleli nějaký program. Samozřejmě nemohu zapomenout na Xbox-y, nebo na fotku s Tim Berners-Lee. 🙂

 

(PD): Zaujaly mě především přednášky. Měl jsem dokonale naplánovaný program a na večer se vždy něco domluvilo přes Twitter. Vlastně jsem ani neměl čas koupit si během dne nějaké jídlo. Většinou jsem si ráno doběhl pro krabici Dunkin‘ Donuts a celý den jsem pak spěchal od jedné stage ke druhé.

 

(SDS): Jo, Berlín.. Největší vzpomínka je věta „Rodrigo řekl!“ (samozřejmě v angličtině), kterou jsem zaklínal snad vše, co šlo. Ale teď vážně 🙂

Vidět to, co „u nás“ stále není zcela samozřejmé – komunitu lidí, která spolu komunikovala, zcela neznámé lidi, jak spolu vytvářejí věci, myšlenky, proměňují nápady v realitu – to byl zřejmě ten největší zážitek, který zastínil i ty menší, či větší chyby a chybičky. Navíc v Berlíně jsem byl tak nějak „táborový vedoucí“ a spolu s týmem CZcampuseros jsme měli možnost jej vnímat i kousek jinak, než ostatní.

 

Které Téma je Ti z CPe nejbližší, nejvíce Tě zajímá?

 (JK): Sociální sítě. Ty mě teď baví nejvíce. Na CPe na to byla zaměřená Gutenberg stage pojmenovaná po vynálezci knihtiskařského stroje. Symbolická je spojitost, kdy díky jeho vynálezu se mohly informace mnohem snáze šířit mezi lidi a dnes se šíří právě přes sociální sítě.

 

(SDS): Doma budu „u Gutenberga“, kde poběží přednášky kolem sociálních médií a blogosféry, ostatně, i v Berlíně jsem nejvíce času věnoval právě tomuto pódiu, ale zabloudím také na Michelangelo Stage, kde doufám, že letos se mnohem lépe v rámci téma fotografie vydaří Instagrammers walk, který bohužel v Berlíně musel být redukován na krátkou procházku kolem letiště. Ale i na ostatních pódiích, snad kromě Game Stadium (fakt nejsem pařmen) si najdu své.

 

(PD): Nejvíce mě zajímal vývoj. Bavilo mě sledovat hackathony a také jsem byl na přednáškách o IPv6 a o Internetu věcí. Překvapivě mě až tak nezaujali samotní hlavní hosté.

 

(VN): V Berlíně jsem asi nejvíce času trávila na Gutenberg stage, která byla zaměřena na social media a blog. Jelikož jsem po CPEU2 začala používat instagram a když mám možnost mít foťák v ruce tak ho nedám z ruky, tak se určitě podívám i na Michelangelo stage. 🙂

 

Proč by lidi podle Tebe měli jet do Londýna?

(JK): Pro poznání něčeho, co u nás nikdy nepoznají. Komunitu tisíců lidí z několika desítek států celého světa na jednom místě tvořenou nejvíce mladými lidmi. Jedinečnou atmosféru technologické akce, kde to žije celý den. Nabitý program přednášek odborníků rovněž z celého světa. Ale i běžná setkání s účastníky. Moderně se tomu říká networking. Na několik dní se odprostí od stereotypu běžného života a ocitnou se živoucím organismu geeků, nerdů…

 

(VN): Máte snad takovou příležitost každý víkend? Lidi z celého světa, nové kontakty, množství informací, možnost se podívat i do města. The O2 je krásný prostor, a to mi můžete věřit, tento rok jsem tam už byla několikrát. 🙂

Veronika a O2 Angel @ The O2

 

(PD): Je to obrovská akce, kde se každý geek nebude ani chvíli nudit! Také je to obrovská možnost jak se seznámit s podobně smýšlejícími lidmi z celého světa právě na nejrůznějších hackathonech, workshopech, etc…

 

(SDS): Byl bych moc rád, kdybychom tento rok nebyli jenom vidět v online světě (a když mluvím o nás, myslím všechny CZcampuseros), ale především, kdyby se nám povedlo co nejvíce kontaktů, které neskončí odjezdem z Londýna.

A právě to je jeden z hlavních důvodů, proč jet na Campus Party…

Kde jinde máte příležitost potkat téměř 10 tisíc lidí doslova z celého světa, mezi kterými si téměř každý najde svojí krevní skupinu?

Je to úžasná možnost na networking, oproti loňsku máme výhodu, alespoň ti, kdo jsme Berlín zažili, že už víme, co nás čeká, tak to pojďme co nejvíce využít tak, aby po návratu bylo možné budovat na nových přátelstvích, partnerstvích, myšlenkách, etc. etc.

 

Příští neděli Vám Veronika představí další čtyři z nás a jejich odpovědi. Jak by vypadaly ty Vaše?

 

 • hukkv

  Nedalo mi to a i já zapřemejšlel kde a jak jsem se o Campus Party dozvěděl – a protože internet má paměť jak slon tak jsem to i po chvilce našel – bylo to v tomhle tweetu https://twitter.com/O2_CZ/status/207746220448423936

  Je pravda že sem asi 2 týdny přemýšlel jestli na takovou akci už nejsem krapítko starej :o) ale nakonec jsem to zkusil, minutku zapřemejšlel, „vypotil“ tweet a pak netrpělivě sledoval jestli se na stránkách CPE na mapě náhodou neobjeví u „velkoměsta“ kde bydlím špendlík značící že organizátoři usoudili že si účast zasloužím – objevil se tam i s mým nickem :o) – a musím říct

  Kdo mě zná, tak ví že moje znalost angličtiny je hodně podprůměrná – ale i přes tenhle handikep jsem se za celou tu dobu na Tempelhofu nestihl nudit. Spousta zajímavých akcí který nebylo v lidských silách všechny stihnout. Organizátoři kteří si slabší chvilku vybrali jen v den příjezdu a pak španělskej maňana přístup nějak s tou německou pečlivostí navzájem dohodli a už to šlapalo tak jak mělo.

  Pokud bude v Londýně podobný členění jako vloni na Tempelhofu tak bych se rád nejvíc potuloval kolem Michelangelo Stage. Když už mi bude z angličtina třeštit hlava a já budu chtít trochu vypnout tak nejspíš vyrazím na Stadium okouknout jak to profesionálové mydlí ve Starcraft2, League of Legends nebo FIFĚ :o)

  Když tak přemýšlím, tak si uvědomuju že akce jako je Campus Party se vlastně nedá popsat – ta se musí zažít. A proto když se mě někdo zeptá jestli by se měl podobný akce zúčastnit, mám pro něj jednoznačnou odpověď: ANO, ANO a ještě jednou ANO!!!

  • Jenda Šebek

   Díky za krásné odpovědi, nelze než souhlasit! 🙂 Těším se v září!

 • Jiří Švarc

  Přispěju taky troškou vody na mlýn

  Nejdřív se představím:
  Účetní s nějakým chytrým mobilním zařízením neustále v ruce, což občas, hlavně při práci, docela překáží. Vodák-turista, tělem i duší. A taky trochu knihomol.

  Kdy ses poprvé dozvěděl o možnosti jet na Campus Party Berlin?
  O této možnosti jsem se dozvěděl někdy v polovině června na neurčitém zpravodajském IT webu, kde byla zmínka o tom, že Telefónica chystá Campus Party v Berlíně a je možnost vyhrát vstupenky i s dopravou. Stačilo tweetnout a bylo to J

  Pokud jsi byl v Berlíně, jak si na něj vzpomínáš, a co Tě tam nejvíce zaujalo?
  Nejvíc zaujalo, ta ohromná spousta lidí, kteří něco umí a dokážou své znalosti, zkušenosti předávat dál. Trochu jsem se zasekl na robotice, ta mě dostala. Do Berlína jsem znal tak maximálně ASIMO od Hondy, ale tady jsem viděl jiné skvělé nekomerční roboty, kteří hrají fotbal nebo na bubny. Další věcí, s kterou jsem pár hodin strávil, bylo sledování turnaje ve Starcraftu. Sice skoro vůbec hry nehraju, ale zajímavé to bylo hodně. Nesmím ale zapomenout na to, co mě hodně ohromilo, a to samotné letiště, legenda Berlin-Tempelhof s jednou z největších souvislých budov na Světě. Prostě pohádka.

  Které Téma je Ti z CPe nejbližší, nejvíce Tě zajímá?
  Škoda, že jsem kvůli robotice na Galileo stage moc nezachytil fotografování na Michelangelo stage.

  Proč by lidi podle Tebe měli jet do Londýna?
  Je to akce, kde si každý, kdo se aspoň trochu zajímá o nové technologie, najde to své. Spousta zajímavostí, zábavy, nových lidí. Ve stanech žádní komáři nebo jiný hmyz J No a samozřejmě samotný Londýn.

  • Jenda Šebek

   Díky za odpovědi, jistě si to v Londýně užiješ ještě víc! 🙂

 • Jan Čermák

  Kdy jsi se poprvé dozvěděl o možnosti jet na Campus Party Berlin?
  Dohledal jsem teď v mailu – bylo to 18. 6. kdy jsem o tom psal dál. Informaci jsem se dočetl na jedné ze sociálních sítí (nevím teď které) z postu Telefónicy. Tweetnul jsem a nějak na přelomu července/srpna mi přišla zpráva, že jsem vyhrál včetně +1 místa. 🙂 Docela mne překvapil nízký zájem o tak bezva akci.

  Pokud jsi byl v Berlíně, jak si na něj vzpomínáš, a co Tě tam nejvíce zaujalo?
  Při odjezdu jsme vůbec nevěděli, co to bude, jak to bude probíhat (ano, informace jsme dostali, ale realita bývá kolikrát jiná), takže jsme jeli také zvědaví, jaké to bude. V týdnu, co byla zveřejněna agenda jsem si hned vytvořil Google calendar a naházel si tam zajímavé přednášky. Bohužel jsem se kolikrát dostal do stavu, že jsem měl překryv přednášek a v jiných místech díra. Při příjezdu blo nemilé překvapení skrze +1 badgů, které nebyly a byť já svůj badge měl, čekali jsme dlouhou frontu. Zarazila mne také vstupní kontrola, ale když mi to třetí den uleželo v hlavě, hned jsem měl lepší pocit, že nás chrání. Celé dny jsme byli v aréně, vyjma obědu, kdy jsme vyráželi do Penny či Lidlu na nákup a až večer jsme využívali shuttle bus do města – skvělý nápad Telefónicy! Jediný den, kdy jsme byli celý den v Berlíně, byla sobota, kterou jsme si na to vyhradili.

  Které Téma je Ti z CPe nejbližší, nejvíce Tě zajímá?
  Sociální média, ikdyž nejlepší přednáška dle mého co byla, tak se jednalo o Hacking RFID. Fakt bezva člověk to přednášel.

  Proč by lidi podle Tebe měli jet do Londýna?
  Pokud bude CP v Londýně aspoň na úrovni té Berlínské, tak zažijou parádní zážitek. Týden plný informací, networkingu a rozhodně i ten Londýn stojí z obhlídku. No upřímně – nepředstavím si CP bez 4sq badge a aspoň jedné místní kešky! 🙂

  • Jenda Šebek

   Tak i tu kešku určitě můžeme udělat fourmou networkingu s dalšími kačery mezi CZcampuseros. 🙂 Díky za odpovědi, nedá se než souhlasit.