Logo

23. 6. 2013 v 18:06

Představení týmu: díl třetí – dokončení

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn

Dnes mám pro Vás představení zbytku týmu. Tři kousky z Berlína a jeden další premiérově na akci v Londýně:

The O2

Michael Streubel (MGS): Tak určitě jsem prokrastinátor. Rád sleduji seriály a hraji na Xboxu. Na iPhonu používám nejčastěji Twitter a Foursquare, dalo  by se i říct, že jsem na obou službách závislý. Nejsem žádná mega iOvce, ale dávám přednost použitelnosti před „hraním“.

Kateřina Márová (KM): Jsem: lenoch neustále se válící u ntb, sledující seriály, brouzdající po netu a závislák na sociálních sítích. Jinak mě baví: jíst (masoo), číst (beletrii), sportovat (beachvolejbal), hrát si (na klavír, schovku), učit se novým věcem a studovat (všechno! – od matiky a gramatiky přes focení po vaření).

 

Jan Urbánek (ZIR): Hasič s úchylkou na sociální interakci a kancelářské potřeby. Často nad věcmi přemýšlím více, než by bylo vhodné, nicméně díky tomu dokážu vnímat širší souvislosti oproti ostatním.

 

Lucie Koktavá (LP): Už brzy dospělá studentka vyčnívající svým chováním. Mám ráda nové technologie, smartphony, počítače. A neřadím se k žádným ovečkám. 🙂 Na harddisku mi zabírají nejvíc místa seriály a hned potom hry. Často unikám do minecraftího světa plného pixelů. Zbožňuji prasátka. A určitě jsem se měla narodit v DC světě! A nebo alespoň jako Pepper Pottsová.

Kdy jsi se poprvé dozvěděl o možnosti jet na Campus Party Berlín?

(LP): Úplně poprvé to bylo někdy na začátku prázdnin od O2. Nevěděla jsem, co to Campus Party je, a tak jsem se tím ani moc nezaobírala. Pak na Twitteru všichni psali, jak se chystají do Berlína, a tak jsem začala sbírat informace. Bohužel pozdě a bylo už po soutěži. A proto, když se ozval Štefan, že by měl lístek, neváhala jsem. To, že pojedu na Campus Party, jsem věděla asi týden před odjezdem.

 

(MGS):  Tak určitě na Twitteru, už nevím jestli přes Štefana nebo O2. Ze začátku jsem hodně váhal, říkal jsem si, že o takovou akci musí být velký zájem a nebudu mít dostatečné štěstí se tam dostat. Nakonec jsem tweetnul a lístek byl doma.

 

(KM): Asi týden před začátkem se Honza Kryšpín zmínil, že jede. Nevěnovala jsem tomu moc pozornosti a až po jeho návratu a následném vychvalování akce jsem si řekla, že bych příště mohla jet taky.

 

(ZIR): O možnosti jet na Campus Party Berlín mi řekl Michael Streubel, který měl jeden lístek navíc a nabídl mi ho. Netušil jsem vůbec, o co jde, ale občas nezáleží na tom kam jedete, hlavní je, s kým tam jedete. Nakonec jsem svého rozhodnutí rozhodně nelitoval.

Pokud jsi byl v Berlíně, jak si na něj vzpomínáš, a co Tě tam nejvíce zaujalo?

(ZIR): Když se řekne Campus Party Berlín, okamžitě se mi vybaví pozitivní atmosféra, jaká na letišti po celý týden panovala; vybavují se mi někteří konkrétní CZcampuseros, které jsem tam měl možnost poznat; současně mi ihned vyvstane vzpomínka na nekonečné čekání ve frontě před vstupem na akci. Berlín v širším kontextu mě fascinuje svoji pohnutou historií po druhé světové válce, město politicky rozdělené, ostrůvek Západu v srdci komunistického DDR. Vzhledem k tomuto aspektu a období Berlínského vzdušného mostu, pro mě letiště Tempelhof mělo nenahraditelnou roli.

 

(LP): Vzpomínám na něj v dobrém i ve zlém. Ve zlém proto, že jsem viděla jen jednu přednášku celou. Docela málo, ne? Běhala jsem po areálu sem a tam, k tomu bolavá záda. A Berlín jsem viděla jen díky poslední noci bez spánku. Ale jinak to byl skvělý týden plný networkingu. A to se mi tam asi líbilo nejvíc. To, kolik úžasných lidí jsem poznala, co všechno jsem si mohla vyzkoušet a všechna ta ‚geeky‘ nálada kolem. Samozřejmě obrovská gaming area a to, že jsem většinu času byla u Xboxů. A ještě jednou Campuseros.

 

(MGS): Tak určitě město jako celek, minimálně těch pár částí  (včetně několika neturistických), které jsem navštívil. Oproti Praze je Berlín čistší a celkově přívětivější. Nevadilo by mi se tam i na pár let odstěhovat  a pracovat tam.

 

(KM): V Berlíně jsem nebyla, tak si to snad vynahradím Londýnem. 🙂

Které Téma je Ti z CPe nejbližší, nejvíce Tě zajímá?

(KM): Zajímá mě všechno! Nejsem odborník přes technologie, ale jsem hrozně zvědavá a ráda poznávám nové věci. Nejvíc mě lákají sociální sítě (Gutenberg Stage), roboti (Galileo Stage), muzika a focení (Michelangelo Stage), vychytávky fušující do sportu a zdraví (Leonardo Stage).

 

(ZIR): Stejně jako všichni ostatní na prvním místě zmíním sociální média a blog. To je náš život, to jsme my. Žádné překvapení. O mém letošním programu ještě nemám celkovou představu, musím přiznat, že jsem zatím detailně schéma nestudoval.

 

(LP): Social media. Loni byla Gutenberg stage skvělá. Pak určitě Michelangelo stage, která je plná designu a hudby. A nesmím opomenout ani gaming area. A hlavně Women in Tech day. Ten byl z celého týdne můj neoblíbenější. Jako holka a hlavně teda geekgirl jsem měla možnost vidět, co všechno dokážou ženy v oboru, který podle společnosti není určený jim. A doufám, že tam bude zase Etsy stánek. Z loňska mám obal na mobil. Tak letos by to mohl být obal na tablet.

(MGS): Tak určitě „Gutenberg Stage“ je pro mě jasná volba. O sociální sítě/média se  zajím víc než o ostatní. Ale loni jsem stihl na ostatních pódiích aspoň jednu zajímavou přednášku. Po jedné z nich jsem zjistil, že jsem celou dobu seděl vedle Paula Mockapetrisa – zakladatele DNS protokolu, což mělo pro mě větší hodnotu, než sledovat ze sedačky Tima Berners-Leea.

London

Proč by lidi podle Tebe měli jet do Londýna?

(MGS): Tak určitě kvůli přednáškám, které budou zajímavé a přínosné svým obsahem. Dále doufám, že i vedlejší program a akce budou zajímavé jako v Berlíně. A nesmím zapomenout i na Londýn jako město, hlavně pro Foursquare nadšence kvůli odznáčku 🙂

 

(KM): Super příležitost přivzdělat se, poznat lidi se stejnými zájmy, pokochat se Londýnem, odpočinout si od starostí doma, prostě se bavit!

 

(ZIR): Londýn je jedno z nejlepších měst, které znám, a věřím, že každý by jej měl navštívit alespoň jednou (za rok). Pokud současně existuje možnost se při návštěvě Londýna zúčastnit Campus Party, není nad čím váhat.

 

(LP): Proč? Je to Londýn! O2 Arena je obrovská. A Campus Party ještě větší! Všechny Campuseros spojují zájmy a každý si tam najde to, co ho zajímá nejvíc. Loni byly Češi v Berlíně třetí nejpočetnější skupina. Tak ať nás je letos ještě víc!

 

Chtělo by se říct, že po prvním a druhém článku ze série představení týmu CZcampuseros a dnešním dokončení už znáte  všechny, ale není tomu zcela tak, protože 2 místa v týmu jsou stále volná, byť jedno má jeden zajímavý člověk už téměř jisté… Nikdo z nás to nebude mít lehké, čeká nás více než 70 dnů do akce a pak náročná akce samotná. Budeme se společně snažit, aby každý z CZcampuseros dostal informace, které očekává a vždy i něco navíc…

 

A co to poslední místo? Chtěl by někdo být součásti týmu?