Logo

8. 8. 2013 v 9:08

Přijde Otec internetu – Vint Cerf

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn
O2 Main Stage
Obsah

Posledním ohlášeným Keynote speakerem je Vint Cerf, „otec internetu“.

vint-cerf

Vystoupí ve středu 4. září od 12:00 hod. na O2 Main Stage!

____________________________________________________________________________________

Všem uživatelům internetu by měl být Vint Cerf dobře známou osobností, která v 70. letech 20. století položila základy budoucímu a dnes již neodmyslitelnému dennímu doplňku našich životů – internetu. S kolegou Robertem Kahnem vytvořil sadu protokolů TCP/IP. Oficiálně je představili v roce 1985 a rozhodli se je nepatentovat, což se nakonec ukázalo zásadním rozhodnutím, které nebránilo rozšíření protokolu a postavení celosvětové sítě.

Zaměří se na to, jak se digitální procesory stávají univerzálním prvkem našich životů v projevu „Svět je počítač a hráči jsou programy“. Cerf věří, že programy v každém spotřebiči či zařízení efektivně vytvářejí online prostředí a tak je software pro online budoucnost klíčový. To je zdrojem nových funkcí, ale i příčinou velkého zmatku a zranitelnosti. Což je situace, která potřebuje velkou diskuzi mnoha zúčastněných stran prováděnou v mezinárodní spolupráci, pokud má řádně sloužit potřebám dneška a zítřka světové populace.

“What’s the future of the Internet? Whatever those kids at Campus Party want to do, that’s the future of the Internet”, řekl Vint Cerf na adresu Campus Party v roce 2011.

____________________________________________________________________________________

Nezapomeňte tedy ve středu 4. září od 12:00 hod. na O2 Main Stage!