Logo

27. 7. 2013 v 15:07

SPEAKERS: Jon „maddog“ Hall

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn
Speakers 2013
O2 Main Stage
Keynote Speakers

Startuje série článků podrobněji představující jednotlivé speakery Campus Party Europe v Londýně. I letos se můžeme těšit na zajímavé osobnosti různých oborů a odvětví, ve kterých jsou odborníky na slovo vzatými. A začněme hned pěkně z ostra, těmi nejzajíměvějšími, kteří vystoupí na hlavním pódiu, na O2 Main Stage.

Jméno: Jon Hall
Přezdívka: Maddog
Datum narození: 07.08.1950
Stát: USA

Když přednášel na Hartford State Technical College, vysloužil si od svých studentů přezdívku „maddog“ (vzteklý pes) a sám o tom nejednou řekl, že to bylo v dobách, kdy ještě svůj temperament neovládal tak dokonale. Kdo jej ovšem potkal, ví, že ani dnes, byť mu je už 63 let, z něj vůbec nic neztratil.

Je to opravdový průkopník v počítačovém světě a zřejmě největší světová autorita co se týče opensource softwaru. V životě vystřídal mnoho rolí – byl například programátor, designer, spisovatel nebo učitel. V současnosti je stále výkonným ředitelem neziskové organizace Linux International, konzultantem a pracuje na projektu Cauã, který si klade za cíl například vytvořit energeticky úspornější počítače nebo rozšířit využití moderních technologií v oblasti Latinské Ameriky.

Patří k těm, kteří se pravidelně objevují na různých vydáních Campus Party, jeho přednášky jsou vyhledávaným bodem v programu. Potkáte jej ovšem také procházet se a komunikovat s Campuseros, nemusíte se tedy bát ho oslovit, nekouše..

Facebook: Jon Maddog Hall
Twitter: @maddoghall
Google+: Jon „maddog“ Hall
Web:
Wikipedia: Jon Hall (programmer)