Logo

27. 7. 2013 v 16:07

SPEAKERS: Nolan Bushnell

Vydal/a: Campus Party Europe 2013 Londýn
Speakers 2013
O2 Main Stage
Keynote Speakers

Nolan-Bushnell
Mezi hlavními řečníky najdou své i hrači počítačových her. Na Keynotes vystoupí legenda herního světa, zakladatel jedné z prvních počítačových firem.

Jméno: Nolan Key Bushnell
Přezdívka:
Datum narození: 05.02.1943
Stát: USA

Když mu bylo 11 let, tak při jednom z kutilských pokusů (pokoušel se postavit raketový motor na kapalné palivo na kolečkové brusli) prý málem podpálil rodinou garáž – to ukazuje, že byl zvídavý už odmalička.

Později, při studiích, si poprvé vyzkoušel, co je to vlastně počítačová hra. Jmenovala se Space War. Byla to jednoduchá „kosmická střílečka“ z roku 1962 a jejím autorem byl profesor Steve Russel z Massachusettského institutu technologie. V jednom z pozdějších rozhovorů Bushnell přiznal, že od chvíle, kdy na univerzitním počítači hrál tuto hru, už nedokázal myslet na nic jiného, než na obrovský byznys, který za ní cítil. Byl fascinován možnostmi, jež dle jeho názoru otevíraly kombinace počítačů, obrazů a zábavy.

Je často nazývaný jako otec počítačové zábavy. Je zakladatel mnoha technologických společností, především pak firmy Atari, průkopníka v oblasti počítačových her. Jako první na světě vytvořil technologický inkubátor, dotykový objednávkový a zábavní systém, digitální navigační systém nebo také on-line objednávkový systém. Během svého života získal řadu ocenění a vlastní velké množství patentů.

Bushnell byl vždy přesvědčený, že videohry a vůbec počítačové hry jsou vynikající způsob, jak se starat o kreativitu ve společenském kontextu.  Nyní se proto podílí na projektu BrainRush, který usiluje o převrat a přehodnocení způsobu, jakým se učíme. Cílem je začlenění herní technologie do vzdělávacího softwaru.

Facebook: Nolan Bushnell
Twitter: @NolanBushnell
Google+:
Web: NollanBushnell.com
Wikipedia: Nolan Bushnell