Logo

5. 9. 2012 v 11:09

Strudl_cz: Přednášky, alkohol a Berlín

Vydal/a: Campus Party Europe 2012 Berlin
Když O2 vyhlásilo na Twitteru soutěž o lístky na CPE, tak jsem váhal. Vždyť o takovou akci musí být opravdu velký zájem, takže by byla malá pravděpodobnost, že bych se svým nápadem nějak zaujal. Nakonec po přemlouvání od Stefana a pár zaměstnanců od O2 jsem poslal tweet i mail. Nakonec jsem nedostal jeden lístek, ale rovnou dva. Zájem byl malý a nakonec část naší výpravy tvořili zaměstnanci O2.
V Česku nemáme pouze „specifický trh“, ale i „specifické myšlení“. Takže nakonec nás jelo něco kolem 300. Z toho bylo tak XX zaměstnaců O2, něco mezi 50-80 lidmi, co měli opravdu zájem a zbytek. No zbytek si jel prohlédnot město a opít se v něm. Teda spíše to druhé.
Neříkám, že jsem taky za ten týden pár piv neměl, ale spíše ze zvědavosti, než z potřeby.
Tito lidé se nakonec na letišti ani moc neobjevovali, buď se tam přišli vyspat, nebo se tam neukázali téměř vůbec. Co jsem slyšel, tak pár z nich na to doplatilo.
Ale teď už k akci. Čekal jesem jinou organizaci, jinou kvalitu přednášek a hlavně celý průběh akce.
Nedostaky organizace se projevily hned po příjezdu. Ti, co s námi byli na +1 lístek, tak i po registraci na webu museli být registrováni znovu na místě. Většina z nich tam stála dvě až tři a půl hodiny. Z toho se fronta za první hodinu nehnula ani o centimetr.
Další nedostatkem byla velikost stanů. Byly sice určeny pro dva, ale pro dva bez věcí. Plus pro lidi s výškou pod metr osmdesát, takže jsem musel spát nakřivo a dokud jsem neulovil prázdný stan, tak s nohami na tašce.
Bylo sice pěkně zamýšleno, že když všechny přednášky budou v otevřeném prostoru na 4 kilometrech čverečních, ale přednášející nebylo často slyšet kvůli dalšímu z vedlejšího pódia. Plus hned po skončení jedné přednášky během pěti až deseti minut začala na stejném pódiu další. Tudíž několikrát se nedostalo ani na něčí dotaz.
Hlavním nedostatkem bylo, že na všech přednáškách, co jsem byl jsem se nedozvěděl nic nového.
Akce byla také zamýšlena na seznamování se s lidmi z jiných zemí se stejným zájmem jako máte vy. Ale pokud jste se s někým neznali, tak se akorát stalo, že u společných stolů se někdo někoho zeptal v čem programuje, protože si všiml jeho samolepek na výku notebooku.
Osobně jsem rád, že jsem se nakonec akce zúčastnil, kromě několika přednášek jsem byl jsem se i na dva dny podíval do Berlína. Je to město, kde je vidět, že když se všichni chovají v rámci určitých mezí, tak společnost je schopna fungovat téměř bez chyb.
Kdyby nějaké české město bylo takto zníčeno po válce, tak je v rujnách do dnes.