Logo

24. 8. 2013 v 10:08

TIP: Camden Town

Vydal/a: Tipy v Londýně

Staré cihlové domy, extravagantní fasády, živé bleší trhy, undergroundová hudba a exotické vůně v nejorientálnější čtvrti. Mísí se tu punk, gothici a vintage v každé denní i noční době. 

camden town

Camden Town je oblast v londýnském městském obvodu Camden. Tato oblast je známá svými trhy, které se pořádají v sobotu a v něděli, bary, hudebními kluby a jako centrum alternativních stylů a subkultury.

Camden market se skládá z několika různých menších trhů. Nejstarším trhem v této oblasti je Inverness Street Market, což byl malý trh s jídlem pro zdejší obyvatele. Stables Market se rozkládá v nově zrekonstruovaných budovách, které byly dříve stáje. Vše leží okolo hlavní Camden Street, která sama o sobě nabízí neuvěřitelné množství obchodů prakticky se vším možným – avšak po chvíli zjistíte, že nabídka se trochu opakuje a ceny nejsou také bůhvíjaké.

Když se sem budete chtít podívat, tak doporučuji jet po Northern line a vystoupit na stanici Camden Town, poté si projít celou oblast a odjíždět ze stanice Chalk Farm. O víkendech je navíc stanice Camden Town uzavřena pro odjíždějící z důvodu velkého množství lidí, pohybující se v tyto dny na trzích.

Pro uživatele Foursquare odkaz venue Camden Town.