Logo

8. 8. 2013 v 10:08

TIP: Canary Wharf

Vydal/a: Tipy v Londýně

Canary Wharf je velké finanční centrum ležící na Isle of Dogs. Je to novodobý následník londýnského City.

Vchod do One Canada Square

One Canada Square – 235m

HSBC Tower – 200m

Citigroup Centre – 200m

První zmínka o Isle of Dogs byla zaznamenaná na mapě v roce 1588. Pojmenování poloostrova Isle of Dogs je nejspíš od toho, že tam měl Jindřich VIII. výběh pro své psy. V roce 1981 se Margaret Thatcherová rozhodla obnovit londýnské doky a založila London Docklands Development Corporation. Cílem bylo vybudovat lehký průmysl. Stavba Canary Wharf začala v roce 1988 a první fáze byla dokončena v roce 1992. Roku 1990 přestala být poptávka po nových prostorách Canary Wharf. Bylo vypnuto osvětlení na nepoužívaných patrech One Canada Square. Stalo se to jako symbol katastrofy, která postihla Canary Wharf a celý britský trh s nemovitostmi. V prosinci 1995 se národní společenství rozhodlo odkoupit celý projekt. V té době pracovalo v Canary Wharf asi 13 000 lidí a stejně byla více jak půlka kanceláří prázdná. Úplná záchrana Canary Wharf přišla až s výstavbou metra Jubilee Line. Nakonec byl celý plán výstavby uskutečněn.

Na Canary Wharf jsou nejen bankovní domy, ale také se sem stěhují mediální společnosti. Díky mnoha lidem zde vzniklo i mnoho obchodů.

Vede sem linka metra Jubilee Line se stejnojmennou stanicí Canary Wharf a také DLR.

Pro uživatele Foursquare odkaz na venue Canary Wharf.

  • Jiří Švarc

    A co nový Střep v Londýně (The Shard) nejvyšší budova v Evropské unii… 🙂 310 m, zpoplatněná vyhlídka za cca 25 GBP

  • Patrik Cevela

    DLR ma dokonca jednu zastavku vo vnutri vyskovej budovy. Cela ta trasa je fakt ze pekna. Mozete ju vyuzit pri navsteve Greenwichu 🙂