Logo

27. 7. 2013 v 10:07

TIP: Hyde Park

Vydal/a: Tipy v Londýně

Je to jeden z největších a nejoblíbenějších parků v centru Londýna. Nachází se v obvodu Westminster a také je to jeden z královských parků v Londýně.

Hyde Park - zdroj: http://pinterest.com/pin/91338698662851112/

V blízkosti Hyde Parku se nachází Kensingtonské zahrady, které bývají často považovány za jeho součást, což není pravda. Jsou oddělené jezerem Serpentine a také West Carriage Drive. Hyde Park zaujímá plochu 138 hektarů. Název parku je odvozen od plošné míry hide, která odpovídala velikosti jeho nejstarší části.

V parku se konalo již několik velkých koncertů. Najdete zde i slavný Koutek řečníků (Speakers Corner), který je u zastávky Marble Arch. V minulosti tu probíhalo několik demonstrací, protože tu bylo zaručeno právo svobodného shromažďování. Dnes také ještě můžeme potkat řečníky, kdy pronáší své myšlenky na improvizovaných pódiích a snaží se lidi zaujmout. Mohou říkat skoro všechno, co chtějí, pokud nevybízí k vlastizradě, rasové nesnášenlivosti nebo porušení míru.

Významné místo je také památník princezny Diany. Je to oválná fontána, která byla zpřístupněna v červenci 2004. Nevíte, kam si sednout s přáteli? Tohle je pravé místo pro piknik, hraní frisbee nebo třeba ježdění na kole či kolečkových bruslích.

Hyde Park - zdroj: http://pinterest.com/pin/65794844528875547/

Každý rok o Vánocích u jezera Serpentine se tradičně schází lidé na půlnoční koupel.

Dostanete se sem buď ze zastávky Hyde Park Conner, nebo Knightsbridge na lince Piccadilly a také ze zastávek Marble Arch nebo Lancaster Gate na lince Central.

Odkaz pro uživatele Foursquare na venue Hyde Parku.