Logo

21. 7. 2013 v 10:07

TIP: Notting Hill

Vydal/a: Tipy v Londýně

Dnešní tip, co zhlédnout v Londýně trochu vybočí z řady, protože to není pouze jedno konkrétní místo. Když se řekne Notting Hill, nejednoho z nás napadne film s Julii Roberts z roku 1999, který stejně jako oblast samotná, patří tak nějak ke klasice, případně román Gilberta Keith Chestertona „Napoleon z Notting Hillu“.

Ráz této bohémské čtvrti diktovali především karibští přistěhovalci v 50. letech minulého století, kteří původnímu předměstí z 19. století vtiskli neopakovatelný kosmopolitní ráz. Přesto se na toto údolí rozkládající se kolem jedné velké zahrady až do 90. let tak nějak zapomínalo. Dnes boháči, bohémové a všichni, kdo něco chtějí znamenat, okupují gregoriánská obydlí na kopci a pomalu také i pastelové domečky ve svazích. Antilská, španělská a portugalská komunita i dnes určuje tep této čtvrti, přizpůsobujíc se svým „novým“ sousedům. Pověst bohaté a módní čtvrti jej předchází…

Kdo do Londýna zavítá pár dnů před Campus Party, neměl by si nechat ujít karneval, který se tradičně koná poslední srpnový týden. Nestíháte? Tak si zajděte alespoň na Portobello Rd. Market, tržiště, kde najdete vše možné i nemožné a jehož hlavním dnem je sobota.

Na povrchu dnes poněkud méně atraktivní Notting Hill Gate, ulice, rozprostírající se na místě bývalé mýtné brány, pod povrchem zajímavě řešená stanice podzemní dráhy:
image

Rovně by to byla prostě nuda, co myslíte?

Kam zapadnout, když se chcete alespoň na chvíli ponořit do představy, že jste jedním z těch, kdo tady dnes „vládnou“ dnem i nocí?

Noting Hill Arts Club na 21 Notting Hill Gate Vám umožní v podzemních prostorách zatrsat si a zabavit se, zejména pokud máte rádi alternativní světovou hudbu, latinskoamerický funk, asijský drum’n“bass nebo Gipsy muziku, to vše zde naleznete.

Nebo se vydejte pěšky kterýmkoliv směrem od této stanice a vždy narazíte na něco zajímavého. Například do nedalekých Kensington Gardens, či k Kensington Palace, kde pobývala mj. zesnulá Lady Diana vedou zajímavé stezky, ale to už utíkám k dalšímu, zcela samostatnému tipu…