Logo

2. 8. 2013 v 10:08

TIP: Piccadilly Circus

Vydal/a: Tipy v Londýně

Piccadilly Circus znají všichni. Tohle náměstí se objevilo už v několika filmech i reklamách. A každý ho touží vidět naživo a projít se po něm.

Začalo se budovat už v roce 1819 a to proto, aby se spojila ulice Regent s Piccadilly. Ulice Piccadilly patřila známému obchodníkovi Bakerovi, stejně jako Baker street. Pan Baker prodával límce, kterým se říkalo Piccadilly. Proto tedy ten název. A proč Circus? Protože náměstí je kruhové.

LND_Piccadilly
Určitě si vybavíte velké reklamy a neonové nápisy, které tohle náměstí zdobí. První tabule zde visely už na počátku 20. století. Ale v součastnosti už jsou nápisy pouze na jedné budově. Ta bohužel není pojmenovaná. Občas se jí říká Monico, podle stejnojmené kavárny, která zde kdysi sídlila. Protože se náklady stále zvyšovaly, počet reklam klesal. V současnosti je zde pouze pět nápisů. Vlastní je TDK, Coca-Cola, Hyundai, McDonald’s a Samsung .

Ale Piccadilly Circus nejsou jenom reklamy. Je zde i krásná fontána Shaftesbury Memorial, která byla postavena v roce 1893  jako památka na dobročinnou práci Antonyho Ashley Coopera. Tato fontána je londýnskou ikonou a dokonce i symbol novin  Evening Standard.

Pro uživatele Foursquare odkaz na venue Piccadilly Circus.

Já sama se hrozně těším, až se na náměstí vyfotím. A vy?