Logo

18. 8. 2013 v 10:08

TIP: Westminster Abbey

Vydal/a: Tipy v Londýně

Oficiální název Westminsterského opatství je  Kolegiátní chrám svatého Petra ve Westminsteru (The Collegiate Church of St Peter, Westminster). Je to chrám ve tvaru katedrály, který je postavený převážně v gotickém slohu. Nachází se nedaleko od Westminsterského paláce.

Konají se zde korunovace, svatby a je tradičním místem posledního odpočinku anglických panovníků. Říká se, že zde stojí od sedmého století. Ale vysvěcen byl až 28. prosince 1065.

 

http://pinterest.com/pin/43136108904163279/

Ke vzniku opatství se váže legenda. V sedmém století zde měl anglosaský král Sebert založit klášter. Je jisté, že již na konci desátého století se ve Westminsteru nacházel benediktinský klášter, k němuž později Eduard III. Vyznavač připojil kostel. Slovo Westminster znamená Západní kostel a označuje umístění ve městě Londýně. Osm dní po vysvěcení Eduard Vyznavač zemřel a jako poslední anglosaský král nalezl poslední odpočinek právě v novém kostele.

http://pinterest.com/pin/252553491577056111/

Svatbu zde měli například i princ William a Kate Middleton. A mezi zde pohřbené patří Sir Isaac Newton nebo William Shakespeare, i když jeho ostatky byly později odstraněny. Od roku 1993 je tu i památník československých vojáků, kteří bojovali ve druhé světové válce.

Pro uživatele Foursquare odkaz na venue Westminster Abbey.