Logo

2. 8. 2012 v 8:08

„Women in Tech“ @ #CPeurope aneb, české #GeekGirl-s nebojte se vystoupit z řady…

Vydal/a: Campus Party

„Několik měsíců zpátky o nich téměř nikdo nevěděl, tušili jsme, že svět geeků není jen mužskou doménou, věděli jsme, že tam někde, pod pokličkou jsou, občas jsme některé z nich potkávali osamocené na #Tech akcích, přehlíželi je, podceňovali a… Nestačili se divit…“, řekl mi jeden z účastníků včerejšího Meet the #CPeurope u piva v baru Stitch, v berlínské části Neukölln.

Nezaujatý pozorovatel by si pár minut před začátkem akce mohl myslet, že se tam koná třídní sraz po letech nějaké zdravotní školy, ano, už podruhé mě hodně překvapilo, že poměr žen a mužů byl docela vyrovnaný, v některých momentech jsme dokonce tahali za kratší konec provazu, a zdaleka to nebyly jen typické „Nerd“ dívky, naopak, jeden by s klidem mohl vyhlásit soutěž krásy a měl by problém vybrat vítězku. Na něco takového tady u nás prostě jen tak nenarazíme.

BerlinGeekettes

Hodnou chvíli jsem na toto téma klábosil, s Tank Thunderbird, a ve všech možných pádech se začalo skloňovat stále dokola: #BerlinGeekettes

BerlinGeekettes

 

Pět měsíců zpátky to byl nápad, myšlenka, nadšení Jess Erickson, dnes více než 200 slečen a žen, z Berlína a okolí, tvoří protiváhu tomu mužskému #Geek světu.

„Je to konkurence? Máme se jich bát? Máme s nimi bojovat, soutěžit?“, byly to dle již citovaného účastníka oprávněné otázky, když toto „hnutí“ nabíralo na síle. Přitom odpověď dalšího vystihuje situaci možná nejlépe: „Ne, máme s nimi spolupracovat, předcházet si je, být rádi, že tady jsou…“

Chcete o nich vědět více? Není nic snazšího, než se podívat na http://berlingeekettes.com či sledovat jejich @BerlinGeekettes na Twitteru, ale ještě lépe uděláte, pokud na #CPeurope přijedete a podíváte se na ně z blízka, face to face. Mají svůj samostatný panel „Women in Tech“ 23. srpna od 11:00 do 24:00 hod. @ Social Media Stage.

Na koho se můžeme těšit? Odpověd Vám dá tento krátký blogpost.

 

Jaký je vzkaz Jess Erickson pro naše #GeekGirl-s? Proč by neměly chybět na #CPeurope na konci srpna?