Logo

25. 3. 2013 v 20:03

Z e-mailu: Campus Party? Kdykoliv znovu

Vydal/a: Campus Party Europe 2012 Berlin
Campus Party Europe 2013 Londýn

Zpráva: „Google nám věnoval deset lístků na Campus Party v Berlíně, největší technologický festival v Evropě, kdo chce ať se ozve kolik lístků chce.“

Geek newb: „O tom jsem teda nikdy neslyšel, ale nezní to špatně a přinejhorším můžu chodit týden po Berlíně, tak teda jo.“

Po týdenním zaváhání a zběžném prozkoumání programu beru poslední 4 lístky, jeden pro sebe a po rychlém průzkumu zájemců další pro tři přátele se zájmem o technologie a vědu. Následuje spousta zmatků s koordinací registrace lísků, které musím řešit na vodě, bez pořádného internetu a nabíječky, s bleskovou rychlostí se vybíjejícím smartphonem. Kupodivu jsme si i na poslední chvíli stihli rezervovat ubytování ve stanech pro campuseros, které jsme měli v rámci lístku, aniž bychom to předem věděli. Snad mezi všechny ty geeky a nerdy aspoň trochu zapadneme.

Den před Campus Party jsem se odhodlal si konečně do Google Calendar přidat kalendáře s kompletním programem. V té chvíli jsem pochopil, že jsem si to chození po Berlíně maloval dost růžově. Na Berlín logicky nemůže zbýt žádný čas. S tolika zajímavými přednáškami? Jak? Cesta vlakem utekla a před námi už leží nepoužívané letiště Tempelhof, kde se za pár hodin rozjede jedna z nejlepších akcí, na kterých jsem kdy byl.

V některé časy člověk ani neví kam jít dřív a prostě obchází jednotlivé stage a workshopy a zůstane tam, kde je nejzajímavější téma a nejlepší speaker. Všechno se prostě nedá stihnout. To je ve zkratce popis dne. Co vás zajímá? Pokročilá tvorba videa, nanotechnologie, kyberpunkové performace, robotika, svoboda internetu? Stačí si jen vybrat tematicky zaměřenou stage a klidně tam zůstat sedět celý den. Ale tak vám zase uteče spousta jiných super věcí. A za hodinu znovu. Kam teď? Stmívá se a mozek už nevnímá. Ještě se ale musíme podívat na finále ve StarCraftu, pochopitelně live, a pak si dát pár kol Street Fightera na Xboxu. Když se začne rozednívat je čas jít spát, stejně už necítíme ruce z několikahodinového hraní.

Moc jsem nepochopil spoustu #czcampuseros, které jsme potkali. Skoro všichni jeli s O2, podobně jako se jezdí s cestovkou, na dovolenou. Cesta, jídlo a týdenní pobyt v Berlíně zdarma. Proč chodit na přednášky? Do areálu Tempelhof se chodili najíst a vyspat a zbytek času trávili po Berlíně. Ale nad klasickými českými vyžírkami se dá akorát zakroutit hlavou. Respekt všem, kteří se zajímali o program a chodili na přednášky. Do Berlína jsme se totiž nakonec taky dostali a město si parádně užili i přes to, že jsme většinu času trávili v areálu letiště.

Campus Party je bezvadný způsob jak se trochu dovzdělat, poučit a dozvědět novinky, ke kterým byste se nejspíš ani pořádně nedostali. Taky poznat nové lidi a případně i získat nové přátele. A je lepší si raději na další tři dny zaplatil hostel, než přijít o veškerou atmosféru na Campus Party a přednášky o jedněch z největších a nejmodernějších vědeckých, technologických a geekovských vymoženostech. Je to perfektní možnost jak poznat nové město a řípadně i zemi. To je konec konců i důvod, proč se těším a chci na CP London. V Anglii jsem nebyl a možnost zkombinovat cestování do neznámé země a Campus Party je po mé předchozí zkušenosti neodolatelné pokušení.

Kdo nikdy neseděl v gigantické hale, kde hraje několik stovek lidí na počítačích není pořádný nerd! Kdyby by si náhodou někdo myslel, že být geekem či nerdem je něco špatného, tak by si měl uvědomit, že Campus Party je organizována především právě pro geeky a nerdy. A Campus Party je úžasná. Najděte v sobě svého vnitřního geeka, trochu kuráže, dobrou náladu a třeba se letos potkáme v Londýně. 🙂

 

Zdeněk Nešpor – @Chaoticum

Text tohoto příspěvku je uveřejněný na základě výzvy a to bez jakékoliv obsahové, či gramatické úpravy. Obsah tohoto příspěvku nemusí vyjadřovat názorové postoje členů občanského sdružení CZcampuseros a odpovídá za něj výlučně autor, kterého identita může představovat mj. obecně používanou přezdívku na sociálních sítích a nebyla ze strany CZcampuseros nijak ověřována, mimo kontroly existence e-mail adresy, ze které byl příspěvek odeslán.